Relacja z VII Patriotycznej Pielgrzymki

11 kibiców Chrobrego Głogów, wraz z flagą oraz transparentem, wybrało się w sobotę do Częstochowy, gdzie miała miejsce VII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Poza wspomnianą jedenastką, na pielgrzymce pojawiły się też pojedyncze osoby, jednak ciężko oszacować, ile ich było. Poniżej prezentujemy relację jednego z uczestników wydarzenia.

VII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (10.01.2015)
Wyruszamy przed 7, drogę umilamy sobie oglądaniem przygód Franka Dolasa i rozmowami na temat transferów w Chrobrym. Na miejsce docieramy ok. godziny 11.

Pierwszym punktem pielgrzymki była msza. W homilii duszpasterz skupił się na Ziemiach Odzyskanych, które były motywem przewodnim pielgrzymki. Poruszony został również temat władzy sprawowanej przez nasze „elity polityczne”. Na zakończenie nabożeństwa w ręce kibiców został przekazany Testament Polski Walczącej. Tradycyjnie po mszy świętej poświęcone zostały barwy klubowe. Ciekawostką jest fakt, że pierwszy raz podczas mszy odbywającej się na Pielgrzymce Kibiców została ochrzczona młoda fanka Śląska, dla której była to już druga pielgrzymka na Jasną Górę.

Po mszy Tadeusz Płużański poprowadził wykład poruszający temat Żołnierzy Wyklętych – Niezłomych.

Po wykładzie wszyscy kibice wybrali się na wały Jasnej Góry, gdzie każda obecna ekipa zaprezentowała swoje flagi. Punktem kulminacyjnym była oprawa, w skład której wchodziła „sektorówka” z napisem Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy i transparenty z nazwami miast z ziem odzyskanych, między innymi Milicz, Legnica, Szczecin, Wrocław i oczywiście Głogów. Do tego odpalono masę pirotechniki i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Na zakończenie w auli odbył się koncert zespołu Forteca.

W Głogowie meldujemy się przed 24. Ostatecznie w Częstochowie zameldowało się 11 kibiców Chrobrego z flagą reprezentacyjną oraz wspomnianym transparentem. Ciężko o jakąkolwiek listę obecności, bo praktycznie każda ekipa tego dnia była na Jasnej Górze. Zdecydowanie najwięcej Legii i Śląska.

Autor: R.

fot. Stadionowi Oprawcy

Fotorelacja 12zawodnik.pl

Fotorelacja Stadionowi Oprawcy

escort mersin