Remigiusz Smolin odchodzi! Konrad Węglarz w Nielbie?

Z głogowskiego klubu, po 7 latach reprezentowania pomarańczowo-czarnych barw, odchodzi Remigiusz Smolin. 32-letni obrońca do Chrobrego trafił z Dozametu. Teraz ponownie zahacza o Nową Sól. W MZKS-ie rozegrał 184 ligowe spotkania. W Głogowie zostanie zapamiętany na długo. Jako osoba sympatyczna, z olbrzymią wolą walki i równie wielkim szacunkiem w stronę kibiców, za co on sam szybko stał się jednym z najbardziej szanowanych piłkarzy w zespole. W piłce nie ma więc miejsca na sentymenty…

Najskuteczniejszy piłkarz Chrobrego w zakończonym już sezonie Konrad Węglarz próbuje swoich sił w wyższej lidze. W ostatnią środę wystąpił w barwach Nielby Wągrowiec, zdobywając nawet jedną z bramek dla czwartej ekipy II-ligowych rozgrywek w przegranym 2:3 sparingu z Polonią Chodzież. Napastnik MZKS-u już wcześniej nie przystał na zaproponowane mu przez klub warunki, kilka razy nie zgadzając się na podpisanie nowego kontraktu. Teraz jego przyszłość w Chrobrym stanęła pod jeszcze większym znakiem zapytania.

Wcześniej informowaliśmy, powołując się na to, co podczas walnego zebrania sprawozdawczego przekazali zgromadzonym klubowi działacze, że głogowskie szeregi opuszczają Grzegorz Kopernicki, Jarosław Gad i Łukasz Plewko. Okazuje się jednak, że całą trójkę zobaczymy jeszcze w okresie przygotowawczym. Przez pierwszy tydzień mają występować niejako w roli testowanych graczy. Później Janusz Kubot zdecyduje, czy któryś z nich ostatecznie pozostanie w Głogowie czy, wedle ustaleń, pożegna się z Chrobrym z ostatnim dniem lipca.