Remis w Oleśnicy

Remisem 1:1 (0:1) zakończył się sobotni sparing pomiędzy trzecioligowymi Pogonią Oleśnica a Chrobrym Głogów. Toczone w potwornym upale spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Bardziej interesująca była pierwsza połowa, w której głogowianie zdobyli jedyną bramkę autorstwa Mateusza Hałambca. Po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania i do końca wynik już nie uległ zmianie.
Do Chrobrego powrócił Michał Bała, jednak póki co będzie poddawany testom, a w sparingu z Pogonią zagrał także Bartosz Machaj z Lecha Poznań, młodszy brat Mateusza.

W pierwszej części meczu obie drużyny stworzyły sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W Chrobrym najlepsze szanse mieli Kaczmarek i Machaj, jednak na posterunku był bramkarz Pogoni. Świetną okazję miał jeszcze Hałambiec, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę. Groźne sytuacje stworzyli także gospodarze, ale w decydującym momencie zazwyczaj pudłowali. Ostatecznie na dwie minuty przed przerwą prowadzenie Chrobremu dał Mateusz Hałambiec.
Po przerwie spotkanie straciło na atrakcyjności. W drużynie Chrobrego na murawie pojawili się rezerwowi, juniorzy Chrobrego i zawodnicy testowani. W 61 minucie po błędzie obrony niepilnowany napastnik Pogoni technicznym strzałem pokonał Łukasza Stepokurę. Chrobry dążył do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak tym składem nie było go na to stać i pojedynek zakończył się remisem.

Sparing – 17 lipca 2010, 10:00 – Oleśnica
Pogoń Oleśnica – Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
Bramki: ? 61′ – Hałambiec 43′
I połowa: Zaremba – Filbier, Kałużny, Wolbaum, Herbuś, Niedźwiedź, Mateusz Machaj, Bała, Hałambiec, Kononowicz, Kaczmarek.
II połowa Stepokura – Kotlarski, Waszkowiak, Bukraba, Niewieściuk, Żmijowski, Bartosz Machaj, Woźniak, Janik, Szala + jeden testowany.