Rezerwy gromią

Rezerwy Chrobrego nie pozostawiły na Arkonie suchej nitki, gromiąc go 10:0 (8:0). Nawet nie minęło 30 sekund od gwizdka rozpoczynającego zawody, a Marek Gródecki ładnym uderzeniem z pola karnego wyprowadził Chrobrego na prowadzenie. Gospodarze nie dawali gościom nawet dotknąć piłki. Po chwili do siatki rywali trafił Mariusz Smoliński, a w 13. minucie, kiedy na 3:0 podwyższył Tomasz Urbaniak, stało się jasne, że to głogowianie znacznie przybliżą się do utrzymania klasy okręgowej. Jeszcze dwa gole dołożył Smoliński, jednego Urbaniak, dwie kolejne bramki zdobył Łukasz Strzelecki, a po razie na listę strzelców wpisywali się Krystian Kowalski i Sławomir Dopierała. W zasadzie to powinno być 11:0, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola, choć ciężko z jego perspektywy było ocenić czy piłka odbijając się od poprzeczki uderzyła w linię bramkową czy jednak opadła ciut głębiej. Druga sprawa, że gdyby głogowianom, po prostu, chciało się, spokojnie mogliby zasiać w szeregach Arkonu jeszcze większe spustoszenie, lecz trudno o mobilizację, gdy mecz jest już wygrany po pierwszej połowie.

Chrobry II Głogów – Arkon Przemków 10:0 (8:0)
Gródecki 1′ Smoliński 2′ 36′ 43′, Urbaniak 13′ 26′, Dopierała 13′, Kowalski 34′, Strzelecki 66′ 84′

Chrobry II: Łużny – Sybis (72′ Wikierski), Papuszka, Przewocki, Gródecki, Kowalski (46′ Filbier), Umiński (55′ Strzelecki), Dopierała, Urbaniak, Trznadel, Smoliński (46′ Pietruszko).

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Czarni – Konfeks 0:1, Orla – Górnik II 4:2, Iskra – Odra, Zamet – Kaczawa 3:0, Orkan – Rataj 4:1, Pogoń – Męcinka 1:1.

Chrobry awansował na 13. miejsce w tabeli. Zobacz całe zestawienie klasy okręgowej.