Rodacy-Bohaterom: kibic Chrobrego na Białorusi!

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o wizycie kibiców Chrobrego na Ukrainie, gdzie dostarczono bożonarodzeniowe paczki dla Polaków zamieszkujących tamtejsze tereny. Tym razem celem wyprawy była Białoruś, gdzie kilka dni spędził jeden z kibiców ChG. Zapraszamy do przeczytania opisu z tej wyprawy!

Bożonarodzeniowa Akcja RODACY-BOHATEROM organizowana przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN powolutku dobiega końca. Paczki każdego tygodnia docierają do najdalszych zakątków kresów, zamieszkiwanych przez polskich kombatantów. Głogowianie którzy bardzo aktywnie włączyli się w całą akcję, mogli na własne oczy zobaczyć niezapomniany klimat towarzyszący rozdawaniu paczek. Byliśmy świadkami wielu wzruszających chwil, kiedy kombatanci ze łzami w oczach dziękowali za Pamięć.

Kilka tygodni temu byliśmy na Ukrainie. Tym razem przyszła pora na Białoruś.

Z Głogowa wraz z towarzystwem wrocławsko-poznańskim wyjechał jeden kolega. Podróż do Białegostoku, tam zapakowanie busa paczkami i następnie już prosto na Białoruś. Pierwsze wrażenia – niemiłosiernie zimno. Poza tym wspaniała, „klimatyczna” dziewicza Polska. Przyjaźnie nastawieni Białorusini, i cudowni polscy kombatanci, wzruszeni, wdzięczni, często schorowani, którzy jednak dzielnie i z wielką cierpliwością opowiadali o przeszłości. Opowieści o Ojczyźnie, o ciągłej walce o polskość, o zmaganiu się z trudną codziennością. Ale oni, jak najwięksi bohaterowie Nigdy się Poddają. Spotkaliśmy się m.in. z Panią Teresą Sobol z Iwieńca którą gościliśmy w Głogowie na turnusie rehabilitacyjnym, a także z Panią kpt. Weroniką Sebastianowicz która była bohaterem naszej czerwcowej akcji „Godziny dla Polski”.

Wyjazd na Białoruś to przeżyte niezwykłe chwile. To swego rodzaju podróż w Przeszłość i wciąż powtarzana jak mantra myśl – jakaż ta Polska na kresach była Piękna. Wilno, Lwów, Grodno…

P.S. Akcja RODACY-BOHATEROM łączy nie tylko pokolenia ale także różne środowiska. Wyjątkowy widok kiedy kibic Chrobrego Głogów wraz z fanem Śląska Wrocław i Lecha Poznań rozwożą po kresach paczki dla polskich kombatantów na których widnieje „vlepka” Legii Warszawa.
KIBICE DLA BOHATERÓW – PONAD PODZIAŁAMI!

Galeria zdjęciowa (facebook Godzina dla Polski)

escort mersin