Rozmontowali Odrę w 240 sekund

Rezerwy Chrobrego Głogów pokonały Odrę Chobienia 3:1 (0:1). Głogowianie przez pełne 90 minut posiadali zdecydowaną przewagę, ale długo nie potrafili tego udokumentować. Za to goście kilka razy wychodzili na czystą pozycję. Raz, drugi i trzeci byli łapani na spalonym. Ale nie czwarty, w efekcie czego Paweł Łużny miał niewiele do powiedzenia. W tej części meczu swoich szans nie wykorzystał m.in. Mariusz Smoliński. W drugiej połowie gracze Chrobrego jeszcze bardziej przycisnęli, ale defensywa Odry ani myślała pęknąć. Dopiero w 72. minucie Tomasz Urbaniak dał wyrównującego stan meczu gola i później poszło jak po maśle. W 75. minucie podwyższył Mariusz Smoliński i ten sam zawodnik minutę później ustalił rezultat pojedynku. Wszystkie gole padały po ładnych i składnych akcjach. Przyjezdni jeszcze raz poważnie zagrozili bramce głogowian, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Paweł Łużny, dosłownie palcami przerzucając piłkę ponad poprzeczką. Dzięki zwycięstwu Chrobry wspiął się na 12. miejsce w stawce.

Chrobry II Głogów – Odra Chobienia 3:1 (0:1)

Bramki (Chrobry): Urbaniak 72, Smoliński 75′ 76′

Chrobry: Łużny – Sybis, Pietruszko, Przewocki, Gródecki, Kwaśnik (38′ Strzelecki), Umiński (80′ Wikierski), Dopierała, Trznadel (88′ Kotwas), Urbaniak, Smoliński.

Pozostałe wyniki 23. kolejki klasy okręgowej: Arkon Przemków – Konfeks Legnica 2-9, Czarni Rokitki – Górnik II Polkowice 2-1, Zamet Przemków – GKS Męcinka 2-1, Orkan Szczedrzykowice – Pogoń Góra 4-3, Nysa Wiadrów – Rataj Paszowice 2-1, Iskra Kochlice – Kaczawa Bieniowice 0-3, Orla Wąsosz – Sparta Rudna 5-2.

Zobacz zestawienie klasy okręgowej po 23. kolejce.