Rozstrzelać Twardego

W sobotę drugi mecz przed własną publicznością w sezonie 2010/11 rozegrają trzecioligowi piłkarze Chrobrego Głogów. O godz. 17:30 na stadionie przy Wita Stwosza pomarańczowo-czarni podejmą beniaminka rozgrywek, zespół Twardego Świętoszów, który jeszcze przed dwoma lata rywalizował w klasie okręgowej. Pozostający bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej rywale zamykają ligową stawkę i trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym jeszcze w tą sobotę, na głogowskiej ziemi, przerywają słabą passę. Wstęp na spotkanie Chrobry – Twardy kosztuje 5 zł.

Twardy Świętoszów to jedna z tych nielicznych ekip, o której naprawdę ciężko dowiedzieć się czegoś więcej. Zawodnicy ze Świętoszowa awans do naszej grupy uzyskali z drugiego miejsca w czwartej lidze, dając się wyprzedzić Lechii Dzierżoniów tylko o punkt. W trzecioligowe struktury wchodzili jako swojego rodzaju znak zapytania, więc sztab szkoleniowy Chrobrego wybrał Twardego jako jeden ze sparingpartnerów głogowskiej drużyny przed startem sezonu. Wówczas podopieczni Janusza Kubota dosyć łatwo rozprawili się z rywalami, pokonując ich 3:0.

Sam Świętoszów nie ma nawet praw miejskich. Położona na granicy z województwem lubuskim wieś kojarzy się tylko i wyłącznie z ogromną jednostką wojskową i bodajże największym w Polsce poligonem, z którego korzystają także oddziały NATO. Zresztą, herb beniaminka tworzy czołg, a czym jest popularny Twardy, to nawet niekoniecznie interesujące się historią osoby powinny wiedzieć.

Kadra Twardego w czwartej lidze wcale nie odbiegała od specyficznego, wojskowego krajobrazu. Spore gro piłkarzy było jednocześnie zawodowymi, stacjonującymi tam żołnierzami. Mówiło się, że wyróżniało ich nienaganne przygotowanie motoryczne. Z tego co wiemy, niewiele zmieniło się pod tym względem w stosunku do zakończonych w czerwcu rozgrywek. Najlepszym strzelcem „wojskowych” w poprzednim (19 bramek) i póki co także w tym sezonie (dwie bramki) jest Łukasz Rudyk mający status szeregowego.

Twardy nie najlepiej wystartował w trzeciej lidze. W 1. kolejce na wąskim i krótkim boisku w Osiecznicy (tam swoje mecze musi rozgrywać Twardy) przegrał z Ilanką Rzepin 1:2, choć jeszcze na chwilę przed końcem utrzymywał się remis. Ostatnio gracze ze Świętoszowa, także „u siebie”, przegrali z Polonią Trzebnica 2:5. Nie doszedł do skutku ich pojedynek z Moto-Jelczem Oława.

Sytuacja kadrowa w Chrobrym nie jest zła. Nie zagra na pewno Maciej Kononowicz, który leczy uraz kolana. Do dyspozycji trenera ma być dopiero w nowym tygodniu. Na boisku nie zobaczymy też Mariusza Wolbauma. Sytuację z nim w roli głównej przedstawimy niebawem.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Piłkarski Klub Sportowy Twardy Świętoszów
Rok powstania: 2000
Adres: Sztabowa 1, 59-726 Świętoszów
Kontakt: (75) 735-54-78
Internet: brak
Barwy: czarno-pomarańczowe
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: ilość miejsc – brak danych
Oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze: Waldemar Goliński (74), Bartłomiej Ostrowski (90), Tomasz Zomer (89)
Obrońcy: Krzysztof Bareła (82), Kamil Ganczarek (86), Krzysztof Jop (79), Kamil Makoś (81), Tomasz Rychter (85), Janusz Szkarapat (81), Sebastian Tylutki (78), Daniel Witczak (81), Piotr Wodnicki (.84).
Pomocnicy: Mariusz Bolecki (72), Krystian Chruścicki (83), Adrian Drozd (89), Łukasz Iwaniak (84), Patryk Kubik (90), Łukasz Rudyk (86)
Napastnicy: Piotr Bałut (86), Piotr Chlabicz (83), Piotr Dzięgleski (90), Sławomir Iskrzak (77), Jakub Kocur (83), Dawid Kotelnicki (87), Adam Marcinkowski (75), Daniel Szkarapat (80)
Trener: Jakub Wołyński
Uwagi:

OSTATNIE MECZE

3. kolejka: Twardy Świętoszów – Polonia Trzebnica 2:5 (1:1)
Łukasz Rudyk 27, 70 – Sławomir Kołodziej 41 (k), Przemysław Stasiak 58, 83, 90, Jacek Mądrzejewski 72
Twardy: Ostrowski – Makoś, Szkarapat, Wodnicki, Ganczarek, Kubik, Dzięgleski, Iwaniak (65 Chlabicz), Rudyk (85 Tylutki), Kocur (70 K. Chruścicki), Iskrzak (58 Kotelnicki).

1. kolejka: Twardy Świętoszów – Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)
Jakub Kocur 70 – Marcin Warcholak 15, Piotr Grabarczyk 90
Twardy: Ostrowski – Makoś, Ganczarek, Wodnicki, Szkarapat, Kubik, Iwaniak, Dzięgleski, Rudyk, Kocur (75 Chlabicz), Iskrzak.

PROGRAM 4. KOLEJKI

SOBOTA, 28.08.2010:
(11:00) Motobi Kąty Wrocławskie – Moto-Jelcz Oława
(17:00) Orzeł Ząbkowice Śląskie – Ilanka Rzepin
(17:00) Polonia Trzebnica – Pogoń Świebodzin
(17:00) Pogoń Oleśnica – Lechia Dzierżoniów
(17:00) Promień Żary – Orzeł Międzyrzecz
(17:00) Celuloza Kostrzyn – Polonia Świdnica
(17:00) Dozamet Nowa Sól – Czarni Witnica
(17:30) Chrobry Głogów – Twardy Świętoszów

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Twardy Świętoszów

Data: sobota, 28.08.2010, godz. 17:30.

Miejsce: stadion przy ul. Wita Stwosza w Głogowie.

Zawody poprowadzi: Paweł Łapkowski (Świebodzin)

Przypuszczalny skład: Zaremba – Sypień, Michalec, Kotlarski, Filbier, Herbuś, Bukraba, Woźniak, Machaj, Kaczmarek, Ochmański.

Absencje: Kononowicz (kontuzja), Wolbaum.

Prognoza pogody na mecz: temperatura: 13 °C, deszcz: 7.4 mm, wiatr: 22 km/h.