Silni sparingpartnerzy juniorów starszych, obóz młodszych

Wszystkie grupy młodzieżowe głogowskiego klubu zakończyły zmagania w swoich rozgrywkach, ale nawet w grudniu nie przestają trenować. Oczywiście zajęcia odbywają się na innych zasadach, niż w poprzednich tygodniach, miesiącach, bo są o wiele luźniejsze, a w grę wchodzi przede wszystkim zabawa. Jedni pogrywają w tzw. siatkonogę, jeszcze inni, jak podopieczni Lucjana Stelmacha, sparują między sobą. Za każdym razem tymi samymi składami, za każdym o razem o coś.
Treningi grup młodzieżowych potrwają do ok. połowy grudnia. Większość przygotowania wznowi jeszcze w granicach pierwszej połowy stycznia.

Juniorzy starsi Chrobrego zaczną 11 stycznia i będą przygotowywać się na własnych obiektach.
– Szybciej, bo od początku nowego roku, zaczniemy jako klasa sportowa. I spośród tej grupy wytypuję tych, którzy pojadą z nami na turniej do Leszna 9 stycznia. Później w grę wchodzą sparingi – powiedział Paweł Rząsa, szkoleniowiec JS MZKS-u.
Pierwsza gra kontrolna juniorów starszych Chrobrego będzie miała miejsce 17 stycznia z seniorami Łagoszovii Łagoszów. Kolejne przedstawiają się następująco: 23 stycznia z juniorami starszymi Polonii Leszno, 31 stycznia z seniorami Zametu Przemków, 7 lutego z juniorami starszymi Miedzi Legnica, 13 lutego z seniorami Orkana Męcice, 21 lutego z juniorami starszymi Zagłębia Lubin, 28 lutego z juniorami starszymi Śląska Wrocław i 6 marca raz jeszcze z juniorami starszymi Zagłębia. Do obsadzenia pozostało jeszcze kilka terminów środowych. Wszystkie mecze odbędą się w Głogowie.

Z kolei juniorzy młodsi Lucjana Stelmacha będą mogli jeszcze bardziej się zintegrować poprzez wyjazd poza miasto. W lutym wyjadą bowiem na tygodniowy obóz do Karpacza.