Starostwo na tak, będzie kolejny nabór do klasy sportowej

W ostatnim czasie wiele zostało powiedziane na temat klas sportowych o profilu piłki nożnej w szkołach ponadgimnazjalnych w Głogowie. Co prawda jedna została utworzona w 2008 roku w II liceum ogólnokształcącym, ale też na tym jednym naborze się skończyło. Dziś w starostwie powiatowym zapadła decyzja o kolejnym, przypadającym na wrzesień 2010 roku. Klasa o profilu piłki nożnej i piłki ręcznej będzie funkcjonować w graniczącym z obiektami sportowymi III liceum ogólnokształcącym.
– Oba kluby, tak MZKS, jak i SPR, użyły wielu argumentów opowiadających się za funkcjonowaniem takiej klasy – powiedział wicestarosta Rafael Rokasiewicz.
O sensowności funkcjonowania tego typu klas wiele mówili obaj trenerzy Chrobrego, Janusz Kubot oraz Jarosław Wielgus. Obaj uczestniczyli też w rozmowach na linii klub-starostwo.
– Klasa piłkarska to absolutny priorytet i jest jeszcze ważniejsza, niż pierwsza drużyna. Taka klasa powoduje, że w pierwszym zespole przestają trenować ci juniorzy, którzy chcą. Są tylko najzdolniejsi, którzy będą liczyć się w swej kategorii wiekowej, funkcjonować na poziomie kadry Polski – argumentował wcześniej Janusz Kubot.
– Do tej pory egzystowaliśmy na takich zasadach, że nawet jak pojawił się u nas fajny chłopak, to był bardzo szybko przechwytywany przez Lubin, Legnicę czy Zieloną Górę, które takie klasy sportowe posiadają. Przecież przy takiej bazie sportowej stworzylibyśmy im jeszcze lepsze warunki, niż wymienione wcześniej miejscowości – mówił z kolei drugi szkoleniowiec MZKS-u Jarosław Wielgus.
Klasa będzie działać pod patronatem dwóch największych w Głogowie klubów. Także one muszą zadbać o prawidłowe jej funkcjonowanie, o czym mówi sporządzona umowa.