Stilon z najwyższą frekwencją w swojej lidze

Piłkarze Stilonu Gorzów po rundzie jesiennej zajmują dopiero 7. miejsce w tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej, ale znacznie lepiej spisują się gorzowscy kibice. Biorąc pod uwagę frekwencję na meczach w całej lidze, Stilonowcy są liderem klasyfikacji, a mecze gorzowskiej drużyny oglądało średnio 656 widzów. Wszystkie mecze rozegrane w Gorzowie przyciągnęły na stadion łącznie 5220 widzów, a należy przy tym pamiętać, że mecz z rezerwami Zagłębia Lubin odbył się bez udziału publiczności.

Stilon prowadzi w klasyfikacji mogąc pochwalić się najwyższą średnią frekwencją, najwyższą łączną we wszystkich meczach, a także najliczniejszą widownią podczas jednego meczu (1000 widzów). W tej ostatniej kategorii, taki sam wynik odnotowały jeszcze Karkonosze Jelenia Góra.

Drugie miejsce w frekwencyjnej klasyfikacji zajmuje Piast Żmigród. Warto jednak odnotować, że wstęp na mecze tej drużyny jest bezpłatny. Ostatnie miejsce na podium zajmują Karkonosze Jelenia Góra, które rozgrywają swoje mecze wieczorami przy sztucznym oświetleniu.

Biorąc pod uwagę liczbę widzów w podziale na kolejki ligowe, zdecydowanym zwycięzcą okazał się pierwszy, inauguracyjny weekend rozgrywek. Wszystkie dziewięć spotkań rozegranych w ramach 1. kolejki, obejrzało 4350 widzów. W kolejnych seriach gier ani razu nie udało się zbliżyć do tego wyniku.

skan_3liga

źródło: Słowo Sportowe

escort mersin