Straty odrobili z nawiązką

Od mocnego uderzena rezerwy Chrobrego Głogów rozpoczęły zmagania w rundzie wiosennej. Podopieczni Jarosława Wielgusa w 16. kolejce klasy okręgowej rozgromili na własnym terenie Nysę Wiadrów 7:0 (1:0). Worek z bramkami rozwiązał Damian Kwaśnik w 34. minucie. Do tego momentu mecz był dosyć wyrównany, choć większe zagrożenie pod bramką rywali stwarzali głogowianie. Jednak później to rezerwy były stroną dominującą. Tuż po przerwie podwyższył Sebastian Przewocki, a po upływie kolejnych 10 minut Adam Filbier i gościom odechciało się grać. A piłkarze Chrobrego konsekwentnie robili swoje do samego końca. W efekcie piłka znajdowała drogę do bramki jeszcze po strzałach Bartosza Sybisa (rzut wolny), Mariusza Smolińskiego, znów Sebastiana Przewockiego i Karola Bednarowskiego. Tym samym straty z poprzedniej rundy zostały odrobione ze znaczną nawiązką, bowiem w sierpniu w Wiadrowie Nysa ograła Chrobrego 5:2.

Chrobry II Głogów – Nysa Wiadrów 7:0 (1:0)
Kwaśnik 34′, Przewocki 47′ 77′, Filbier 58′, Sybis 72′, Smoliński 74′, Bednarowski 82′

Chrobry II: Łużny – Sybis, Papuszka, Plewko Ł., Umiński, Kwaśnik (46′ Filbier), Ałdaś Ż (63′ Kaźmierski), Gródecki (72′ Bednarowski), Smoliński, Strzelecki (52′ Stelmach), Przewocki.

W pozostałych meczach 16. kolejki: Konfeks – Kaczawa 3:1, Sparta – Rataj 4:1, Odra – GKS Męcinka 6:1, Górnik II – Pogoń 2:0, Czarni – Zamet 2:2, Orla – Iskra 5:0, Arkon – Orkan przełożony z powodu stanu murawy.
Głogowianie mają już tylko 3 punkty straty do 13. w grupie Rataja Paszowice (choć przedostatni Arkon ma o jeden rozegrany mecz mniej). W kolejnym meczu, który odbędzie się w sobotę o godz. 16:00, zmierzą się w Kochlicach z tamtejszą Iskrą. Zobacz tabelę.