Szczęśliwy dla głogowian Stadion Ludowy

26 kwietnia 2014 roku. Pomarańczowo-czarni wygrywają przy blisko 4-tysięcznej publiczności w Sosnowcu i robią wielki krok w kierunku pierwszej ligi. Od tego spotkania minęło 1,5 roku, ale już w najbliższą niedzielę Chrobry Głogów ponownie zagra na Stadionie Ludowym! Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i od strony kibicowskiej i od strony sportowej, bo beniaminek pierwszej ligi jest obecnie wiceliderem tabeli!

Nasze ostatnie wizyty w Sosnowcu były udane. Wspomniany mecz wygraliśmy 2:1, dzięki czemu przybliżyliśmy się do upragnionej wtedy pierwszej ligi. Spotkanie rozpoczęło się od szybko strzelonej bramki przez gospodarzy, jednak już w 6. minucie odpowiedział Mateusz Hałambiec, a w drugiej połowie sprawę załatwił Damian Sędziak. Mecz ten obejrzało 62 kibiców Chrobrego.

Nasza wcześniejsza wizyta na Stadionie Ludowym również przypadła na kwiecień. Był rok 2013, kiedy do Sosnowca pojechała 87-osobowa grupa kibiców ChG. Boiskowa rywalizacja zakończyła się bezbramkowym remisem. Znacznie ciekawiej było na murawie w sierpniu 2011 roku. Była to 4. kolejka sezonu, który rozgrywaliśmy jako beniaminek drugiej ligi. W Sosnowcu zameldowaliśmy się wówczas w 93 osoby, a sam mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:2. Warto dodać, że arbiter podyktował w tym meczu trzy rzuty karne, a sosnowiczanie dodatkowo strzelili bramkę samobójczą.

By wspomnieć wcześniejsze spotkania obu drużyn, trzeba cofnąć się do sezonu 2003/2004. Zagłębie w dobrym stylu wygrało całe trzecioligowe rozgrywki grupy III i awansowało do wyższej klasy rozgrywkowej. Chrobry swój mecz w Sosnowcu rozgrywał w środku tygodnia i nie mógł liczyć na wsparcie swoich kibiców. Mecz na Stadionie Ludowym zakończył się wygraną sosnowiczan 3:2. Znacznie częściej wspominany był jednak pojedynek rozegrany przy Wita Stwosza. Goście zwyciężyli wówczas po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry, a arbiter tego meczu był po pewnym czasie przedstawiany w mediach jako Mariusz S.

Kolejna wizyta pomarańczowo-czarnych na Stadionie Ludowym już w niedzielę 8 listopada. Początek meczu o godz. 12:45.

escort mersin