Szlagier z Górnikiem Wałbrzych w innym terminie

Zaplanowany na sobotę 24 kwietnia kibicowski szlagier ostatnich lat, czyli mecz Chrobry Głogów – Górnik Wałbrzych odbędzie się w innym, mało korzystnym z punktu widzenia kibica terminie, a konkretnie dzień wcześniej, w piątek 23 kwietnia o godz. 16:00. Korekty w terminie pojedynku dokonała policja, gdy okazało się, że w sobotę w regionie odbędzie się inny kibicowski hit, pojedynek pomiędzy Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław. Argumentuje to tym, że nie ma technicznych możliwości, aby zabezpieczyć dwa równolegle odbywające się w tym samym rejonie mecze o statusie podwyższonego ryzyka.
– W tym przypadku my, jako klub, niewiele mieliśmy do powiedzenia – tłumaczy prezes MZKS-u Przemysław Bożek.
Powyższa zmiana najbardziej uderza w fanów Górnika Wałbrzych, którzy organizacyjnie, pod względem reklamowym czy transportowym, dograli już wszystko pod 24 kwietnia.
Odrębną kwestię stanowi zaplanowane na środę 21 kwietnia przełożone spotkanie Chrobrego z Vitrosiliconem Iłowa. Teraz te musiałoby dojść do skutku w jeszcze innym terminie. Działacze MZKS-u już wystosowali odpowiednie pismo w tej sprawie do lubuskiego przedstawiciela trzeciej ligi.