Trwa nabór do klasy sportowej, której wizytówką jest Radosław Kałużny

Od kilku tygodni trwa nabór do klasy sportowej o profilu piłki nożnej, która z początkiem września wystartuje w głogowskim liceum ogólnokształcącym nr 3. Do trenera koordynatora Jarosława Wielgusa, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie klasy zgłaszają się młode osoby z Głogowa, spoza miasta, a nawet województwa. Częściowo jest to zasługa choćby Radosława Kałużnego, który stał się twarzą przedsięwzięcia, a którego bogata kariera piłkarska stanowi swojego rodzaju magnes.
– Do moich zadań należą kwestie typowo organizacyjne. W przyszłości będą to choćby wyjazdy na obozy sportowe do Niemiec. I choć sam nabór pozostawiam trenerom, to może i mi uda się wyłowić jakiś talent, zachęcając taką uzdolnioną osobę do dalszej nauki w Głogowie – powiedział 41-krotny reprezentant kraju.
W Chrobrym do tematu klasy sportowej podchodzi się poważnie, bo i poważne są zamiary względem niej.
– Takie warunki, jakie ma Głogów, trzeba wykorzystać, dlatego chcemy stworzyć tu jeden z najlepszych ośrodków szkolenia młodzieży w Polsce – planuje z kolei trener pierwszej ekipy MZKS-u Janusz Kubot.
Osoby zainteresowane dołączeniem do klasy mają czas do 23 kwietnia, kiedy to upłynie termin składania w szkole podań o przyjęcie. Więcej informacji o naborze na specjalnej podstronie serwisu: zobacz.