Tym razem zwycięstwo

Piłkarze Chrobrego po porażce z IV-ligową Pogonią tym razem ograli inną drużynę tego szczebla rozgrywek, pokonując w Bolesławcu tamtejszy BKS 2:0 (1:0). Pierwszą z bramek zdobył obrońca Piotr Zygier, który po raz drugi pojawił się w spotkaniu sparingowym naszej drużyny. Wynik spotkania ustalił Łukasz Szuszkiewicz.

Na pewno wiosną przy Wita Stwosza nie zagra Tomasz Kosztowniak, który nie przystał na warunki finansowe zaproponowane przez klub, klub z kolei nie zaakceptował żądań byłego napastnika Śląska. Same rozmowy ciągnęły się przez kilkanaście dni. Tak więc konieczne będzie znalezienie innego piłkarza najbardziej wysuniętej formacji. Jeden pretendent sprawdzany był przez trenera Mandziejewicza w środowej potyczce (Tomasz Pawlak, 27 l.). Zdecydowanie niższy od Kosztowniaka Pawlak przez ostatnie miesiące trenował w III-ligowym Turze Turek. Klub podpisał nawet z nim kontrakt do czerwca 2008 roku, jednak jeszcze w lutym rozwiązano umowę. Jego kariera wiąże się w znacznej mierze z II ligą (Polar Wrocław, Jagiellonia Białystok…). Są to zarazem jedyni gracze testowani przez szkoleniowca Chrobrego w meczu z BKS-em.

Kolejna gra kontrolna w najbliższą sobotę w Gostyniu, gdzie przeciwnikiem „pomarańczowo-czarnych” będzie tamtejsza Kania.