Uroczystości w rocznicę śmierci Bohaterów!

Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach poświęconych Bohaterom! Tym razem wydarzenie związane jest z 71. rocznicą śmierci „Inki” oraz „Zagończyka”. Całość odbędzie się w najbliższy poniedziałek (28 sierpnia). W planie znalazło się m.in. przedstawienie teatralne pt. „Zachowali się jak trzeba”.

Informacja z facebookowego profilu Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów:
28.08.2017, w Hołdzie Bohaterom czyli… Głogowskie uroczystości w 71 rocznicę śmierci INKI i ZAGOŃCZYKA.

71 lat temu, 28 sierpnia 1946 komuniści zamordowali bohaterów. Już w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia 2017 roku o godzinie 18:30 zapraszamy do Kościoła Św.Alberta na ul. Staromiejskiej w Głogowie na wyjątkowe uroczystości w hołdzie Danusi Siedzikówny ps. INKA oraz Zugmuntowi Selmanowiczowi ps. ZAGOŃCZYK.

To nie będzie zwykła Msza Święta. To nie będzie zwykła uroczystość. Przed nabożeństwem zaprezentowane będzie krótkie przedstawienie teatralne pt. „Zachowali się jak trzeba” przedstawiające ostatnie dni życia Inki i Zagończyka. Przedstawienie zaprezentowane oraz przygotowane przez członków Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów oraz naszych przyjaciół. Mocny patriotyczny przekaz. Gwarantujemy, będzie bardzo wzruszająco.
Ale to nie wszystko. Zaprezentowany będzie także krótki recital muzyczny, podczas którego będzie można wysłuchać pięknego kawałku Lecha Makowieckiego „Błogosławiony płynie czas”… poświęcony Danusi.

Po Mszy świętej udamy się pod Pomnik Podziemia Niepodległościowego. Tam, przy Popiersiu INKI złożymy kwiaty, zapalimy znicze.

P.S. Często jesteśmy pytani „dlaczego powstało stowarzyszenie”? Nasza odpowiedz: „bo cóż innego możemy IM dziś podarować jeżeli nie Prawdę i Pamięć! Tak niewiele, a jednocześnie tak dużo. Bądź z nami 28 sierpnia. Dla INKI i Zagończyka. Jesteśmy IM to winni…

escort mersin