W Chrobrym wrze!

Piłkarze z Głogowa od dwóch miesięcy nie otrzymują pensji. Jak mówią, sytuacja powtarza się każdego roku, ale nikt z działaczy temu nie zapobiega.

Z informacji wynika, że Chrobry ponownie ma kłopoty finansowe, a piłkarzom zaprzestano wypłacać pensje. – Nie dostaliśmy pieniędzy za listopad i najprawdopodobniej nie będzie ich za grudzień – potwierdza kapitan zespołu Paweł Żmudziński. – Nie zwrócono nam również zawieszonej w listopadzie dziesięcioprocentowej wypłaty.

Przed świętami gracze chcieli dowiedzieć się, czy będą jakieś pieniądze, ale jak twierdzą, nie udało im się skontaktować z prezesem. – Pozostali działacze nie potrafili nam udzielić konkretnych odpowiedzi – dodaje P. Żmudziński.

Za co kupić odżywki?

Zawodnicy mówią chętnie, ale nie chcą ujawniać swoich nazwisk, gdyż obawiają się negatywnych reakcji ze strony władz klubu. – Mamy prawo czuć żal – opowiada jeden z nich. – Gdy w listopadzie działaczom przyszło nas ukarać, to szybko zebrał się zarząd klubu i decyzję podjęto błyskawicznie, a teraz nie ma z kim rozmawiać o naszych problemach.

Obecnie piłkarze mają zimową przerwę. Przygotowania do wiosny rozpoczną się 10 stycznia. – W tym okresie powinniśmy kupować więcej odżywek, aby w pełni sił przystąpić do treningów, ale nie mamy za co – mówi piłkarz.

– Trudności finansowe można było przecież przewidzieć, gdyż sytuacja powtarza się każdego roku.

Zawodnicy chcą, aby przed rozpoczęciem przygotowań, działacze spotkali się z radą drużyny.

Szuka pieniędzy

– Przykro mi jest z powodu pustki w kasie, ale wynikła ona z tego, że kombinat miedziowy przekazał nam w tym roku zamiast obiecanych 200 tysięcy złotych, tylko 100, i stąd powstała dziura – odpowiada prezes Henryk Pawlak. – Naprawdę robię co mogę, aby jak najszybciej znaleźć jakieś pieniądze i myślę, że w styczniu sprawa pensji zostanie uregulowana.

Dodał, że nie ma potrzeby organizowania spotkania z radą drużyny, gdyż wszystko zostanie omówione z całym zespołem 10 stycznia.

Skomentuj na FORUM.

źródło: Gazeta Lubuska, 90minut.pl

escort mersin