W hołdzie ofiarom stanu wojennego

Dziś mija dokładnie 35 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza na wydarzenie „W hołdzie ofiarom stanu wojennego”. O godz. 19 zapraszamy wszystkich głogowian pod Pomnik Podziemia Niepodległościowego w Głogowie (ul. Bolesława Krzywoustego).

Informacja z profilu Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów:

„13.12.2016, godzina 19:00, W Hołdzie ofiarom Stanu Wojennego

35 lat temu komunistyczne władze po raz kolejny wypowiedziały wojnę Narodowi Polskiemu, wprowadzając na terenie całego kraju Stan Wojenny. To jeden z najdramatyczniejszych momentów w historii naszej Ojczyzny. Ponad 100 zamordowanych, tysiące aresztowanych, inwigilowanych, bitych, poniżanych…

Dzisiaj, chcemy się spotkać i oddać hołd ofiarom Stanu Wojennego. Jesteśmy to winni tym, którzy 35 lat temu wyszli na ulicę walcząc o wolną i piękną Polskę.

Zapraszamy wszystkich pod Pomnik Podziemia Niepodległościowego w Głogowie. Spotykamy się o godzinie 19:00. Odmówimy modlitwę w intencji zamordowanych, złożymy kwiaty, zapalimy znicze.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli głogowscy opozycjoniści lat 80′. Liderzy strajków m.in. Pan Józef Sławiński, Pan Franciszek Kamiński oraz Zbigniew Szczechowiak.

Zapraszamy!”

escort mersin