W niedzielę spotkanie z kpt. Weroniką Sebastianowicz

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków Chrobrego Głogów na niezwykłe spotkanie z Panią kpt. Weroniką Sebastianowicz, żołnierzem Armii Krajowej i Prezesem Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godzinie 18 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja filmu pt. „Pani Weronika i jej chłopcy”.Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków Chrobrego Głogów na niezwykłe spotkanie z Panią kpt. Weroniką Sebastianowicz, żołnierzem Armii Krajowej i Prezesem Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godzinie 18 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja filmu pt. „„Pani Weronika i jej chłopcy”.

Twórcy akcji „godzina dla Polski” wraz z Stowarzyszeniem Sympatyków Chrobrego Głogów przy współpracy z MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNYM w Głogowie mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Głogowa i okolic na spotkanie z żołnierzem Armii Krajowej i Prezesem Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi Panią kpt. Weroniką Sebastianowicz, oraz projekcję filmu „Pani Weronika i jej chłopcy”.

Pani kpt. Weronika Sebastianowicz to żołnierz II Konspiracji. Zaprzysiężona w 1944 roku, do 1951 roku walczyła w oddziałach poakowskich obwodu Wołkowysk. Aresztowana 7 kwietnia 1951 roku wraz z matką i ojcem. Skazana na 25 lat łagru, 5 lat pozbawienia praw obywatelskich oraz konfiskatę całego majątku. W łagrach Workuty spędziła 4 lata. Weronika Sebastianowicz po powrocie z łagrów ubiegała się po repatriację do Polski, ale odmówiono jej.

Pani Weronika to wyjątkowa osoba. Na Białorusi uznana za bandytę. Przyjazd do Głogowa to dla niej wielkie wyzwanie. To być może jedyna okazja na spotkanie z tak wyjątkowym gościem w naszym mieście. Ogromna dawka historii przekazana z ust prawdziwego Bohatera. Wszystkich serdecznie ZAPRASZAMY!

escort mersin