W niedzielę wszyscy do Bytomia!

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od pierwszego meczu pomarańczowo-czarnych w nowym sezonie II ligi zachodniej. W pierwszej kolejce, nasz Chrobry zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bytom. Przed piłkarzami ciekawie zapowiadająca się rywalizacja na boisku, natomiast przed kibicami arcyciekawy i najważniejszy wyjazd rundy jesiennej!

Polonia Bytom to klub, którego nie trzeba chyba specjalnie nikomu przedstawiać. Klub został założony w 1920 roku i zamknięty dwa lata później, natomiast reaktywowany go w roku 1945. Dziewięć lat później, Polonia zdobyła swoje pierwsze z dwóch dotychczasowych mistrzostw Polski (dwa lata wcześniej bytomski klub zajął drugie miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej). W 1964 roku, nasz niedzielny rywal zwyciężył w Pucharze Karla Rappana (później przekształcony w Puchar Intertoto). W poprzednim sezonie, Polonia Bytom występowała na zapleczu Ekstraklasy. Z rozgrywkami I ligi, bytomianie pożegnali się jednak, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli.

Niedzielne spotkanie zapowiada się emocjonująco nie tylko od strony sportowej. Kibice Polonii Bytom należą do ścisłej czołówki II ligi zachodniej, dlatego czeka nas jeden z najciekawszych wyjazdów w zbliżającym się sezonie! Fanów Polonii Bytom łączy zgoda z Arką Gdynia oraz Odrą Opole, z którą także zagramy w zbliżającym się sezonie ligowym. Warto dodać, że obie sztamy zostały przybite kilkadziesiąt lat temu: z Arką w 1974, natomiast Odrą 1987 roku. Ostatni raz Chrobry mierzył się z Polonią w sezonie 2004/2005, jednak w Bytomiu zabrakło kibiców ChG. Kibiców gości zabrakło również podczas spotkania rozegranego w Głogowie, bowiem Wojewoda Dolnośląski zamknął nasz stadion z powodu braku monitoringu…

Niedzielny mecz Polonia – Chrobry zapowiada się więc niezwykle ciekawie. Inauguracja rozgrywek, mocny przeciwnik piłkarsko, arcyciekawy wyjazd biorąc pod uwagę sprawy kibicowskie. Jedno jest pewne: każdy, kto spędzi niedzielę na kibicowskim szlaku, na pewno tego nie pożałuje! CHROBRY ON TOUR!

escort mersin