W pomocy Mateusz Hałambiec

Występujący ostatnio w Tęczy Krosno Odrzańskie Mateusz Hałambiec wzmocnił Chrobrego Głogów, co potwierdziła strona internetowa jego poprzedniego klubu. 24-letni pomocnik podpisał z głogowskim klubem kilkuletni kontrakt. Przyszedł tutaj na zasadzie wolnego transferu, gdyż w Tęczy z końcem sezonu wygasła mu umowa i nie zdecydował się na jej przedłużenie.
Zawodnik jest wychowankiem Tęczy, w której po raz ostatni występował w rundzie wiosennej sezonu 2008/09, będąc jej kapitanem, podstawowym graczem i zarazem jaśniejszym ogniwem, bo jego trzy bramki to najlepszy wynik spośród piłkarzy słabo spisującej się w III lidze drużyny. Sam Hałambiec dał się we znaki głogowskiej publiczności. W 78. minucie meczu Chrobrego z Tęczą pokonał Michała Długosza, przez co o włos nie doszło do sensacji. Ostatecznie jednak pomarańczowo-czarni w samej końcówce postawili na swoim i wygrali 2:1.
Przed powrotem do Krosna Odrzańskiego, nowy nabytek MZKS-u zaliczył przygodę w klubach niższych lig angielskich i bardziej przyziemne występy dla Kani Gostyń, w której trenował pod okiem Janusza Kubota, oraz Promienia Żary.

Mateusz Hałambiec trenuje z głogowskim zespołem od czwartku. Wziął też udział w sobotniej gierce wewnętrznej, w której pokazał się z dobrej strony. Jak dodaje serwis Tęczy, do Chrobrego przymierzany jest także inny wychowanek klubu z Krosna Odrzańskiego – 20-letni pomocnik Mariusz Wolbaum, który w swojej karierze zaliczył także przygodę w I-ligowym Stilonie Gorzów.