WALCZYĆ CHROBRY ! ! !

Po meczu z Górnikiem Wałbrzych, środowe starcie z Polonią Trzebnica jest dla Chrobrego największym sportowym wydarzeniem w rundzie wiosennej. Mylące jest to, że do Głogowa przyjeżdża jakiś tam beniaminek. Do Głogowa przyjeżdża przede wszystkim póki co najlepsza trzecioligowa ekipa wiosny, drużyna mocno depcząca nam po piętach, bo tracąca do głogowian jeden malutki punkcik.
– Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wywalczyć drugą ligę. Dla nas każdy mecz będzie jak finał – mówił przed startem rundy podstawowy obrońca MZKS-u Mariusz Wolbaum. Trochę punktów już potraciliśmy. Nie wyrządziło to nam większej krzywdy, ale na tym koniec. Na siedem spotkań przed zamknięciem sezonu nie ma miejsca na jakiekolwiek wpadki. Teraz każdy pojedynek to już naprawdę finał. Bez dwóch zdań. Walczyć Chrobry!!!
Początek meczu Chrobry – Polonia Trzebnica w środę o godz. 17:00 na stadionie przy Wita Stwosza. Koszt biletu wynosi 5 zł. Wejściówki wciąż są dostępne w przedsprzedaży na krytej pływalni. Kasy biletowe zostaną otwarte na godzinę przed meczem.

Historię trzeciej ligi w Trzebnicy znamy. Lechia Zielona Góra otrzymała licencję na grę w drugiej lidze i wycofała swoje rezerwy z tej trzeciej. Zrobiły się wolne miejsca, więc do gry zaproszono czwartoligowych wicemistrzów: Celulozę i właśnie Polonię. Na kilka tygodni przed inauguracją sezonu… Trzebniczanie z marszu weszli więc na najwyższy dla siebie w historii poziom i robią taką regionalną furorę. Po drodze pokonali na własnym obiekcie zespół Chrobrego, a jesienią łącznie uzbierali tych oczek tyle, że nie musieli drżeć przed ponownym zawitaniem do czwartej ligi. Zimą można było nawet przeczytać komentarz szkoleniowca Polonii Ireneusza Mamrota, że głównym celem drużyny jest spokojny byt w lidze, pewne utrzymanie na kilka kolejek przed końcem, no ale jak patrzymy na tabelę, to jakoś tego nie widać. Polonia jako jedna z czterech tylko ekip przekroczyła barierę 40 punktów, okupuje czwarte miejsce, jak gdyby nigdy nic pokonuje sobie Motobi 1:0, gromi Tęczę 5:0 i Vitrosilicon 7:0 i ani myśli opuścić czołówki. Co jest grane? Nie wiemy.

Trzebniczanom nieco słabiej idzie poza swoim terenem, skąd wiosną, na cztery spotkania, przywieźli „tylko” 8 punktów. Ich część stracili w Oleśnicy i w Oławie.

Polonii spokojny byt w lidze miały zagwarantować poczynione w przerwie zimowej ruchy kadrowe, , bo przedstawiciele kilkunastotysięcznej miejscowości bardziej się wzmocnili, aniżeli osłabili. Skład Polonii zasilił m.in. Grzegorz Rajter, który jesienią, w barwach Motobi pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Do Trzebnicy powędrowali także Dariusz Zalewski z Moto-Jelcza Oława i Krzysztof Suchecki z Zawiszy Bydgoszcz, choć ta dwójka w swoich klubach nie odgrywała większych roli. Trzon beniaminka z poprzedniej rundy pozostał bez zmian.

Ciekawostką jest, że bramki najbliższego rywala głogowian strzeże… 42 letni Marek Siemiątkowski, niemal przez całą swoją karierę związany z wrocławskim regionem.

Zapowiada się bardzo interesujące starcie dwóch najlepszych (po 15 punktów), najbardziej bramkostrzelnych (Chrobry – 16 goli, Polonia – 20) i niezwyciężonych ekip w rundzie wiosennej.

W Chrobrym zagrają wszyscy z dwoma wyjątkami, czyli kontuzjowanymi Michałem Bałą i Krystianem Kowalskim. Obaj jednak trenują już z zespołem, więc niebawem i oni włączą do rywalizacji ligowej.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Trzebnickie Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Polonia Trzebnica
Rok powstania: 1947
Adres: Sportowa 1, 55-100 Trzebnica
Kontakt: (71) 387-25-79
Internet: www.polonia.trzebnica.pl
Barwy: żółto-niebieskie
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: (pojemność: 1000 miejsc, w tym 300 siedzących; oświetlenie – brak)
Bilety –
Bramkarze: Marek Siemiątkowski (68), Emil Trynda (91).
Obrońcy: Paweł Kapinos (79), Mateusz Marcinkowski (86), Adrian Teodorczyk (90). Dariusz Zalewski (84), Krzysztof Suchecki (85).
Pomocnicy: Kamil Baś (89), Łukasz Bielaszka (92), Wojciech Jankowski (93), Sławomir Kołodziej (81), Edwin Kuszyk (84), Marcin Mróz (78).
Napastnicy: Marcin Bobik (86), Szymon Jaskułowski (85), Przemysław Stasiak (83), Grzegorz Rajter (88).
Trener: Ireneusz Mamrot

OSTATNIE TRZY MECZE

26. kolejka: Polonia Świdnica – Polonia Trzebnica 0:2 (0:1)
Szymon Jaskułowski 45, Przemysław Stasiak 69
Polonia: Siemiątkowski – Zalewski, Suchecki, Mądrzejewski, Marcinkowski, Kuszyk (85 Rakowski), Baś (79 Jankowski), Kołodziej, Stasiak, Jaskułowski (70 Bobik), Rajter (61 Gryzło).

25. kolejka: Polonia Trzebnica – Motobi Kąty Wrocł. 1:0 (1:0)
Przemysław Stasiak 45
Polonia: Siemiątkowski – Teodorczyk, Zalewski (46 Suchecki), Mądrzejewski, Marcinkowski, Kuszyk (68 Baś), Kołodziej, Mróz, Gryzło (36 Rajter), Jaskułowski (73 Bobik), Stasiak.

24. kolejka: Pogoń Oleśnica – Polonia Trzebnica 1:1 (0:0)
Krzysztof Molka 86 – Rafał Skafarek 80 (s)
Polonia: Siemiątkowski – Mądrzejewski, Suchecki, Zalewski (73 Teodorczyk), Marcinkowski, Gryzło (81 Jankowski), Mróz, Baś (57 Rajter), Kuszyk, Jaskułowski (54 Bobik), Stasiak.

PROGRAM 20. KOLEJKI

Dozamet Nowa Sól – Łucznik Strzelce Kraj. 26 maja, 17:00
Polonia Świdnica – Vitrosilicon Iłowa 26 maja, 17:00
Moto-Jelcz Oława – Pogoń Oleśnica 26 maja, 17:00
Celuloza Kostrzyn – Motobi Kąty Wrocławskie 26 maja, 17:00
Chrobry Głogów – Polonia Trzebnica 26 maja, 17:00
Ilanka Rzepin – Orzeł Ząbkowice Śląskie 26 maja, 17:00
Tęcza Krosno Odrzańskie – Górnik Wałbrzych 26 maja, 17:00
Pogoń Świebodzin – Promień Żary 26 maja, 17:00

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Polonia Trzebnica

Data: środa, 26.05.2010, godz. 17:00.

Miejsce: stadion główny przy Wita Stwosza.

Zawody poprowadzi: Dariusz Borodziuk (Wałbrzych).

Przypuszczalny skład: Zaremba – Mikutel, Błauciak, Kotlarski, Wolbaum, Bukraba, Herbuś, Hałambiec, Niedźwiedź, Filipiak, Węglarz.

Absencje: Bała (kontuzja), Kowalski (kontuzja).

Prognoza pogody na sobotę: temperatura: 14 °C, deszcz: 0.0 mm, wiatr: 10 km/h.