Weekend kibicowsko

Pod względem kibicowskim, mimo sporego niedosytu po obu stronach, derby Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica były najciekawszym meczem w 1 kolejce II ligi zachodniej. W innych za swoim zespołem udali się fani Górnika Wałbrzych, Chojniczanki Chojnice i Bytovii Bytów.

II liga zachodnia:

GKS Tychy – Górnik Wałbrzych (gości 80)
Z uwagi na budowę stadionu w Tychach, mecz przyjaźni pomiędzy kibicami odbył się w Jaworznie. Ponad połowa 600-osobowej publiki to grupa tworząca doping. Z Wałbrzycha ok. 80 osób z kilkoma flagami.

Fot. gkstychy.info

Raków Częstochowa – Bytovia Bytów (30)
Na inaugurację Raków wystawił 200-osobowy młyn, ale do dopingu momentami włączał się cały stadion. Gospodarze wieszają transparent nawołujący do ubierania się w klubowe barwy („Noś na sobie, co masz w sercu. Na mecze przychodź w barwach”) i najbliższego wyjazdu do Legnicy. Urozmaiceniem widowiska była obecność gości. Bytovia przyjechała autami i busem w sile ok. 30 osób bez flag.Fot. rakow.com.pl

ROW Rybnik – Chojniczanka Chojnice (36)
Debiut w drugiej lidze mają za sobą także w Rybniku. Gospodarzy zebrało się ok. 250, w tym zaprzyjaźnieni z nimi kibice Górnika Zabrze, Naprzodu Rydułtowy i Wisłoki Dębica. Z Chojnic 36 fanów.


Fot. rybnik.pl

Calisia Kalisz – Jarota Jarocin (0 Calisii)
To dziwny mecz, bo choć jego gospodarzem była Calisia, to rozegrano go w… Jarocinie. Nic więc dziwnego, że większą część publiki stanowili „goście”. Kilkunastu z nich wzięło się za doping, później wieszając dwie fany. O jedną z nich, „Ś.P. Dede”, przyczepił się obserwator. Ostatecznie flaga pozostała na swoim miejscu. Calisię reprezentowała kilkudziesięciu różnej maści widzów z kilkoma okrzykami. Tę grupą trudno zaliczyć do zorganizowanego ruchu kibicowskiego.

Tur Turek – Bałtyk Gdynia (0)

Elana Toruń – Zagłębie Sosnowiec (0)
Jeszcze kilka tygodni temu ten mecz kibicowsko byłby zdecydowanie wart uwagi. Stracił na smaku po tym, jak fani Zagłębia zaczęli bojkotować obecny klub, uwagę skupiając na nowym, za którego założenie się wzięli.

Fot. torun.com.pl

Ruch Zdzieszowice – Nielba Wągrowiec (0)