Weekend zgodowicza: wspieraliśmy w Sławie

65 kibiców Chrobrego Głogów z jedną flagą wybrało się w sobotę do Sławy, by wspomóc Stilonowców podczas ich meczu z Dębem Przybyszów. Gorzowianie wygrali 3:0 i po jedenastu meczach zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej jest Formacja Port 2000 Mostki, z którą Stilon zagra w następny weekend.

Strzelanie w Sławie piłkarze Stilonu rozpoczęli dopiero w drugiej połowie. W 51. minucie wynik spotkania otworzył Rafał Świtaj, a już kilkadziesiąt sekund później samobójcze trafienie podwyższyło stan rywalizacji. W 62. minucie trafił jeszcze Ziajka i Stilon zwyciężył 3:0. Przed gorzowską drużyną dwa bardzo ważne spotkania. W środę czeka ich wyjazd do Dzierżoniowa na mecz z drugą w tabeli Lechią (mecz przełożony z 17 września), natomiast w weekend do Gorzowa przyjedzie lider rozgrywek.

Dąb Przybyszów – Stilon Gorzów 0:3 (0:0)
Bramki: Rafał Świtaj 51, Artur Siwy 52 (s), Kordian Ziajka 62

W tygodniu Stilon grał także swój mecz w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. Gorzowianie bez problemu pokonali czwartoligową Stal Sulęcin 7:1 i awansowali do 1/8 finału rozgrywek.