Wyrównany, choć przegrany bój z Górnikiem

Piłkarze Chrobrego po raz drugi w tym roku przegrali z drugoligowym Górnikiem Polkowice, tym razem 0:1 (0:0). Głogowianie jedyną bramkę stracili w 83. minucie spotkania. W pomarańczowo-czarnych szeregach, na prawej pomocy testowany był rosły, 26-letni Michał Bała, ostatnio zawodnik takich klubów, jak Warta Poznań, Czarni Żagań, Naprzód Jędrzejów czy ŁKS Łomża.

Sparingowy pojedynek z Górnikiem należał do bardzo wyrównanych i nie obfitował w wiele dogodnych do zdobycia bramek sytuacji. Walka toczyła się głównie od „16” do „16”. Po stronie MZKS-u, w pierwszej odsłonie bliski szczęścia był Arkadiusz Sojka uderzający z trudnej pozycji minimalnie ponad poprzeczką, zaś w końcówce wyrównać mógł Krystian Kowalski, ale w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. Wcześniej, bo w 83. minucie polkowiczanie zdobyli jedynego w tym starciu gola, gdy w pole karne dośrodkowywał Maciej Soboń, do piłki ruszył broniący Łukasz Zaremba, lecz został uprzedzony przez rywala.
Jeszcze dziś, o godz. 16:30, głogowianie, już w innym składzie, zmierzą się z czwartoligowym GKS-em Kobierzyce.

Sparing – 3 marca 2010, 10:30 – Głogów
Chrobry Głogów – Górnik Polkowice 0:1 (0:0)
Chrobry: Zaremba – Filbier, Błauciak, Kotlarski, Mikutel, Bała (46 Kowalski), Herbuś, Hałambiec, Janik, Węglarz (46 Kostek), Sojka.