Wystartowali

W poniedziałek piłkarze Chrobrego Głogów spotkali się po raz pierwszy przed kolejnym sezonem w trzeciej lidze, jednak obyło się bez zajęć na boisku. Popołudniu stawiła się zdecydowana większość zawodników, którzy reprezentowali pomarańczowo-czarne barwy w rundzie wiosennej. Z kilkoma tylko wyjątkami. Zabrakło bowiem Michała Bały, któremu z końcem czerwca wygasła umowa wypożyczenia z Warty Poznań. Nie było też Łukasza Zaremby. Podstawowy goalkeeper trenuje z Górnikiem Polkowice. Kilka najbliższych dni wyjaśni jego dalszy byt.

Bliski pożegnania się z głogowskim klubem, mimo wciąż obowiązującego kontraktu, jest Arkadiusz Sojka. Były pierwszoligowy napastnik nie zawsze przebijał się do trzecioligowego składu. Na 11 występów zdobył tylko 2 bramki. Obecnie przebywa na testach w pierwszoligowym Dolcanie Ząbki, mając za sobą dwa występy w dotychczas rozegranych grach kontrolnych 14. ekipy pierwszej ligi ubiegłego sezonu.

Z wypożyczenia z Vitrosiliconu Iłowa powrócił Marek Jabłoński. 21-letni obrońca grał w lubuskiej miejscowości przez całą drugą część ligowych rozgrywek, raz wpisując się na listę strzelców. Mimo powrotu, jego przyszłość w Chrobrym wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Z zespołem przebywa kilku młodszych piłkarzy. Oprócz Konrada Kaczmarka, są to Damian Żmijowski oraz Sebastian Górski.

We wtorek podopieczni Janusza Kubota przejdą badania wydolnościowe. Później, o godz. 17:00 po raz pierwszy wyjdą na boisko. Te, jak i wszystkie popołudniowe zajęcia w lipcu będą się odbywać na Piastowie Śląskim. Rano, o godz. 10:00, piłkarze skupią się na siłowni bądź przebieżkach po parku. Pomarańczowo-czarni spędzą cały okres przygotowawczy na własnych obiektach.