Z kim zagramy w przyszłym sezonie – beniaminkowie

Odra Opole, Ostrovia Ostrów, Błękitni Stargard Szczeciński oraz UKP Zielona Góra, to czterej beniaminkowie II ligi zachodniej w sezonie 2013/2014. Szczególnie ciekawie zapowiadają się mecze ze zwycięzcą grupy opolsko-śląskiej. Po raz ostatni Chrobry zmierzył się z Odrą w 2006 roku.

Odra Opole awans wywalczyła sobie pokonując Swornicę Czarnowąsy 1:0. W ostatniej kolejce zespół otrzymał walkowera za mecz z Victorią Chruścice. Na finiszu rozgrywek Odra wyprzedziła drugi BKS Bielsko-Biała o trzy punkty. Ostatni raz Chrobry z opolskim klubem mierzył się w kwietniu 2006 roku. Wówczas przy Wita Stwosza wygrali przyjezdni 3:1. Wówczas w sektorze gości zameldowało się 40 fanów Odry oraz 60 kibiców Zagłębia Lubin. W sierpniu 2005 roku rozegrany został mecz w Opolu, gdzie pojawiło się 47 fanów Chrobrego, wspartych 6 osobami z KKS-u Kalisz. Oba te mecze rozegrane zostały w środę.

Ciekawym przeciwnikiem może być również Ostrovia Ostrów. Starsi kibice Chrobrego mają zapewne w pamięci pojedynki Ostrovii z naszym byłym zgodowiczem z Kalisza. Mecze pomiędzy tymi ekipami zawsze wywoływały sporo emocji, a udział w nich brali również pomarańczowo-czarni. Ostrovia wygrała III ligę kujawsko-pomorsko-wielkopolską jednym punktem przewagi nad Sokołem Kleczew. Decydujący był mecz 28 kolejki, w którym Ostrovia zwyciężyła na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w walce o awans 4:3.

Grono beniaminków uzupełniają UKP Zielona Góra oraz Błękitni Stargard Szczeciński. Z zielonogórskim klubem, który powstał w wyniku fuzji z Lechią Zielona Góra, Chrobry mierzył się m.in. w ostatniej edycji Pucharu Polski. Wówczas w sektorze gości pojawiła się ponad 200-osobowa koalicja Chrobry & Stilon, a na boisku nasi piłkarze wygrali 2:1. Zielonogórski zespół rozgrywki III ligi dolnośląsko-lubuskiej wygrał m.in. dzięki wspaniałej grze na własnym terenie. Warto bowiem wspomnieć, że na 15 domowych spotkań ligowych, UKP zanotował komplet zwycięstw.

Siedmiopunktową przewagę na drugim zespołem stworzyli sobie zawodnicy Błękitnych Stargard Szczeciński. Drużyna, która w sezonie 2003/2004 występowała na zapleczu ekstraklasy, wywalczyła awans wyprzedzając drugą w tabeli Kotwicę Kołobrzeg. Do tej pory Chrobry mierzył się z Błękitnymi cztery razy i ani razu nie wygrał. Trzy mecze zakończyły się bowiem remisami, a raz lepsi okazali się gracze z miejscowości położonej nieco ponad 80 km od Gorzowa Wielkopolskiego.

Niebawem na stronie pojawią się newsy ze szczegółowym kibicowskim przedstawieniem nowych ekip w naszej lidze.

escort mersin