Z Opola do Kielc lub Gliwic?

Choć w tym sezonie zawodnicy Odry spisują się dużo poniżej oczekiwań w III lidze, to Marcinem Rogowskim i Tomaszem Jagieniakiem zainteresowani są działacze Korony Kielce i Piasta Gliwice.

Do opolskiego klubu wpłynęła od Korony prośba o wydanie Rogowskiemu zgody na testy. Kielczanie znajdujący się w czołówce II ligi mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z MKS-em Mława, jednak już szukają kandydatów do gry na wiosnę.

– Owszem, pismo wpłynęło, ale działaczom z Kielc chodziło o to, by zawodnik stawił się w Koronie już w tym tygodniu. Nie wyraziliśmy na to zgody, bo przecież czeka nas jeszcze spotkanie z Chrobrym Głogów oraz później mecz w Pucharze Polski na szczeblu województwa – tłumaczy odmowę wiceprezes Odry Witold Meissner. – Zresztą sam zawodnik również nie palił się do wyjazdu tak szybko – dodaje.

– Kontaktowali się ze mną działacze Korony, wiem też o piśmie skierowanym przez nich do Odry. Na razie jednak sprawa jest zamknięta do końca rundy. Skupiam się na tym, by jak najlepiej zagrać w sobotę przeciwko Chrobremu. Do tematu będzie można wrócić po zakończeniu przez nas rundy – mówi Rogowski.

Czy to oznacza, że chce odejść z Odry? – Niczego nie należy wykluczyć. Lepszym rozwiązaniem będzie chyba jednak solidne przepracowanie przeze mnie zimy pod okiem trenera Blauta w Odrze niż kolejne wojaże. Przed tym sezonem jeździłem po klubach [Rogowski trenował w Odrze Wodzisław, GKS-ie Katowice i Podbeskidziu Bielsko-Biała – przyp. red.] i skończyło się tym, że podobnie jak dla całej drużyny runda jesienna była dla mnie zupełnie nieudana – przyznaje zawodnik.

Oprócz działaczy z Kielc w swoich szeregach chętnie widzieliby Rogowskiego przedstawiciele Piasta Gliwice. Gliwiczanie słabo spisują się w II lidze i na wiosnę czeka ich walka o uniknięcie baraży o miejsce na zapleczu ekstraklasy. Szczególnie słabo prezentuje się defensywa Piasta, dlatego drużyna szuka wzmocnień i chętnie widziałaby w swoim składzie obrońcę Odry Tomasza Jagieniaka.

– Coś słyszałem na ten temat, ale nikt się do mnie nie zwrócił oficjalnie. Jeśli tak się stanie, to będę się mógł zastanawiać nad zmianą klubu – przyznaje Jagieniak, który jest zawodnikiem najdłużej nieprzerwanie występującym w barwach opolskiego klubu. Debiutował w pierwszym zespole ponad dziesięć lat temu.

Negocjacje z Gliwicami wydają się prawdopodobne, bo działacze Odry będą chcieli z Piasta pozyskać wychowanka opolskiego klubu bramkarza Marcina Fecia. W grę może więc wchodzić wymiana graczy.

– Nie możemy naszym zawodnikom zabronić piłkarskiego awansu i gry w lepszym klubie. Będziemy się jednak starać, żeby zatrzymać wszystkich tych piłkarzy, których będzie widział w kadrze trener Blaut – kończy wiceprezes Meissner.

źródło: Gazeta.pl, 90minut.pl