Zagłębie Sosnowiec: krótkie przedstawienie rywala

Już jutro historyczny mecz przy sztucznym oświetleniu! Naszym rywalem będzie mocne kibicowsko Zagłębie Sosnowiec, w związku z czym sektor gości nie będzie pusty. Z tej okazji przedstawiamy Wam krótką charakterystykę rywala oraz historię spotkań pomiędzy obiema drużynami.

Zagłębie Sosnowiec to klub założony w 1906 roku. Do tej pory największym sukcesem sosnowiczan jest 4-krotne wicemistrzostwo Polski oraz cztery wygrane finały Pucharu Polski. Kilka lat temu nasz piątkowy rywal występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, a poprzedni sezon zakończył na 14. miejscu w tabeli II ligi zachodniej. Chrobry z Zagłębiem grał jak dotąd cztery razy; raz wygrali pomarańczowo-czarni, raz padł remis, a dwa razy górą byli sosnowiczanie.

Kibice Zagłębia Sosnowiec to czołówka II ligi zachodniej. W poprzednim sezonie pojawili się w sektorze gości w 330 osób, a wyjazd do naszego miasta był ich pierwszym po zakończeniu bojkotu na meczach drugoligowego Zagłębia. W tamtym spotkaniu zaprezentowaliśmy oprawę „KIBOL – Niewolnik systemu nowoczesnej demokracji”, a nasz młyn liczył 350-400 osób. Fanów z Sosnowca łączy zgoda z Legią Warszawa, BKS-em Bielsko-Biała oraz Olimpią Elbląg. W tym sezonie Zagłębie grało dopiero jeden mecz na wyjeździe. W Oławie pojawiło się 330 kibiców z Zagłębia Dąbrowskiego. Wyjazdowe liczby Zagłębia w sezonie 2011/2012: Głogów – 400, Bytów – 88, Jarocin – 50, Wągrowiec – 13, Kluczbork – 80, Zdzieszowice – 110.

Jednym z ciekawszych spotkań Chrobrego w ostatniej dekadzie obecnego wieku był właśnie meczu z Zagłębiem Sosnowiec, który rozegrano 8 listopada 2003 roku. Podczas pamiętnego pojedynku fani Chrobrego zaprezentowali kilka ciekawych opraw ultras: na wejście piłkarzy odpalone zostało 10 rac + serpentyny. Oprócz tego wyrzucono ogromną ilość konfetti, były także pomarańczowo-czarne balony, kartoniki MZKS, transparenty „ULTRAS”, duża ilość małych flag na kijach oraz 10 dużych flag na drzewcach. Dodatkowo odpalono 5 dużych wulkanów, 20 ogni bengalskich, kilka pomarańczowych świec. W sektorze pojawiły się też dwie sektorówki, a punktem kulminacyjnym było odpalenie 60 rac! W sektorze gości pojawiło się 65 osób.

Galeria z meczu CHROBRY – Zagłębie Sosnowiec (2003)

Mecz Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec w piątek 14 września. Początek o godzinie 19.46.