Zapowiedź: Rozwój Katowice – Chrobry Głogów

Połowa sezonu zbliża się wielkimi krokami. W sobotę rozegrana zostanie ostatnia, 15. kolejka rundy jesiennej (nie wliczając 2-óch przełożonych spotkań), w której przyjdzie nam zmierzyć sie w Katowicach z tamtejszym Rozwojem.

Nasz najbliższy rywal – klub powstały już w 1925 roku, z dorobkiem 14-stu punktów plasuje się na 12-stej pozycji w ligowej stawce. To nie jest na pewno szczyt możliwości podopiecznych trenera Piotrowicza, tym bardziej, że na tym szczeblu rozgrywek występują nieprzerwanie od kilku lat, a w zeszłym sezonie ostatecznie zajęli wysoką, 6-stą pozycję. Być może wpływ na słabszą postawę Rozwoju miał remont płyty boiskowej na ich własnym obiekcie, w związku z czym mecz z Chrobrym będzie dopiero 5-tym, w którym będą gospodarzami. Z drugiej strony 4 spotkania Katowiczan na swoim terenie dały wyraz temu, że nie w pełni potrafią wykorzystać ten atut:
Skalnik – 1-0; Promień – 0-1; GKS – 1-1; Walka – 0-1
Nasi piłkarze jadą oczywiście po komplet punktów, jakże potrzebnych, by w pełni zrealizować postawiony sobie cel – pozycja lidera przed rundą rewanżową. Z całą pewnością stać ich na to, co pokazały ostatnie wyjazdowe mecze w Graczach i Żarach. Czy remis satysfakcjonowałby któregos z nas? – racze nie… Tym bardziej, że na przestrzeni kolejnego tygodnia, jeśli aura będzie sprzyjała, czeka nas zdecyowanie trudniejszy pojedynek w Jastrzębiu.
W interesujących nas meczach Odra podejmuje u siebie Miedź, natomiast liderujący Polar wyjeźdża na spotkanie z GKS-em.
Liczymy nie tylko na sobotnią gościnność Rozwoju, ale także pomyślne rozsztrzygnięcia wyżej wymienionych meczy.
Początek o godz. 13:30.