Zmiany szkoleniowców wśród trzecioligowców

Po zimowej przerwie na boiska wracają trzecioligowcy. Prezentujemy zatem raport o tym jak będą wyglądać przygotowania rywali Chrobrego wraz z ewentualnymi zmianami w kadrach, do których doszło w trakcie przerwy w rozgrywkach.
Wypada rozpocząć od zespołu lidera III ligi dolnośląsko-lubuskiej Górnika Wałbrzych. Wałbrzyszanie przygotowania rozpoczęli 7 stycznia na własnych obiektach, a w planach mają ośmiodniowy obóz w Świeradowie. Przed ligą rozegrają aż 11 sparingów m.in. z Wisłą Płock i Ruchem Radzionków.

Kadra prawdopodobnie nie ulegnie w porównaniu do rundy jesiennej żadnym zmianom, co w pewnym stopniu stawia pod znakiem zapytania drugoligowe aspiracje Górnika.
Zdecydowanie ciekawiej podczas przerwy było w Świdnicy. Trzeci zespół w tabeli dokonał zmiany trenera i tak Jarosława Pedryca zastąpił były szkoleniowiec BKS Bolesławiec Marcin Ciliński. Doszło też do poważnych zmian w kadrze zespołu. Ze składu ubyli: Marcin Józefowicz i Tomasz Twardawa. Niewykluczone są kolejne ubytki w składzie. Co ciekawe, w trakcie przerwy zimowej Polonia rozpoczęła proces przekształcania się w Sportową Spółkę Akcyjną, co ma umożliwić długofalowy rozwój klubu.
Do prawdziwego zawirowania na ławce trenerskiej doszło w zespole Moto-Jelcza Oława. Po rundzie jesiennej najpierw na boczny tor odstawiono Andrzeja Leszczyńskiego, którego zastąpić miał Krzysztof Pawlak. Ostatecznie zdecydowano, że obaj poprowadzą oławian na wiosnę. Nie upłynął nawet miesiąc, a okazało się, że Krzysztof Pawlak zdecydował się objąć posadę szkoleniowca Dozametu Nowa Sól, tym samym zostawiając swoich dotychczasowych pracodawców na lodzie. A wszystko to działo się w tle wyjazdu Moto-Jelcza na obóz do Turcji, na który oławianie mają wylecieć 18 lutego.
Do kolejnej zmiany na ławce trenerskiej doszło w zespole Orła Ząbkowice. Trenera Arkadiusza Albrechta zastąpi Paweł Adamczyk, który poprzednio szkolił Nysę Kłodzko.
Przygotowania rozpoczęła już również drużyna Ilanki Rzepin. W trakcie całego okresu ma zaplanowanych siedem sparingów. Dotychczas do składu dołączył tylko Amadeusz Kłodawski z Polonii Słubice. Pozostali zawodnicy są na razie testowani przez trenera Kamila Michniewicza.
Nie za wesoło jest w innych klubach z województwa lubuskiego. Do treningów powrócili piłkarze Promienia Żary, gdzie wszyscy mają obecnie status amatorów. Z zespołu ubyli zawodnicy przyjezdni Rafał Darda i Krystian Jakubowski.
Lepszych nastrojów nie mają w Nowej Soli, gdzie na ławkę trenerską po półrocznej przerwie powrócił Krzysztof Pawlak. Zespół, który na jesień zdobył jedynie 14 punktów, będzie z pewnością walczyć o ligowy byt.