Znany plan przygotowań Śląska.

Jest szansa, że w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Śląsk zmierzy się z Wisłą Kraków. Wiadomo już, że nie będzie nowego młodzieżowca w zespole.
Jest szansa, że w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Śląsk zmierzy się z Wisłą Kraków. Wiadomo już, że nie będzie nowego młodzieżowca w zespole.

– Gdybym zadzwonił do Wisły i powiedział, że Śląsk chce z nimi zagrać sparing, to by mnie zabili śmiechem. Ale to jest pomysł kibiców obu zespołów i ich inicjatywa – wyjaśnia Zbigniew Słobodzian, kierownik Śląska Wrocław. Czy rzeczywiście dojdzie do takiego meczu, jeszcze nie jest przesądzone. Na pewno taki sparing byłby wartościowym sprawdzianem zespołu Ryszard Tarasiewicza. Decydujący głos w tej sprawie ma Wisła, a Śląsk musiałby się dopasować ewentualnie do mistrzów Polski. – W tej chwili w Wiśle jest małe zamieszanie i jeszcze nic nie jest przesądzone. Ale istnieje taka szansa, że zagramy. Wszystko powinno się rozstrzygnąć w styczniu – dodaje Słobodzian.

W środę z Francji wraca trener Tarasiewicz i wówczas też wyjaśni się sprawa obozu przygotowawczego dla zespołu. Natomiast już teraz jest jasne, że do kadry Śląska nie dołączy żaden nowy młodzieżowiec. Kiedy jeszcze w trakcie jesiennej rundy na treningu Jakub Małecki złamał nogę, wrocławscy działacze i trenerzy rozpoczęli poszukiwania młodzieżowca, w kadrze zespołu bowiem pozostało ich tylko trzech (Radosław Janukiewicz, Konrad Hajdamowicz i Mateusz Kasprzycki). W trakcie meczu w trzeciej lidze na boisku musi występować dwóch graczy do lat 21 i istniała obawa, że w rundzie wiosennej z powodu kontuzji czy kartek Śląsk może nieoczekiwanie znaleźć się w trudnej sytuacji. Noga Małeckiego dobrze się jednak zrasta i trenerzy liczą, że na początku kwietnia zawodnik będzie już gotowy do gry. – Wszystko przebiega jak w książce napisano. Wiadomo, że trochę to potrwa, zanim Kuba dojdzie do pełni formy, ale liczymy na niego i postanowiliśmy nikogo nie sprowadzać – wyjaśnia kierownik Śląska.

Znany jest już także terminarz sparingów Śląska w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej. Do rozwiązania pozostaje tylko kwestia spotkania z Wisłą Kraków. Większość spotkań zostanie rozegrana w Dzierżoniowie. – Mamy tam bardzo dobre warunki. W planach jest siedem gier. Ale być może poza tym, co mamy dogadane do tej pory, zagramy jeszcze z zespołem z Białorusi lub Ukrainy, które będą na obozie w Dzierżoniowie. Zadecyduje o tym trener Tarasiewicz – dodaje Słobodzian.

Plan sparingów Śląska

12 lutego: Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów (miejsce do uzgodnienia)
13 lutego: Górnik Polkowice – Śląsk Wrocław (w Dzierżoniowie)
17 lutego: Śląsk Wrocław – Heko Czermno (w Dzierżoniowie)
19 lutego: Gawin Królewska Wola – Śląsk Wrocław (w Królewskiej Woli)
24 lutego: Śląsk Wrocław – Hetman Zamość (w Dzierżoniowie)
2 marca: Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec (w Dzierżoniowie)

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (daty i miejsca meczu jeszcze nie ustalono)

Skomentuj na FORUM.

źródło: Gazeta.pl, 90minut.pl

escort mersin