05.04: Legnica. Derby dla ChG!

Tym razem derby z Miedzianką wypadły nam w bardzo niekorzystnym terminie, jednak ten kto zdecydował się jechać do Legnicy – trafił w dziesiątkę! Pomarańczowo-czarni kolejny raz nie dali się pokonać faworyzowanemu rywalowi. Mało tego! Nasz Chrobry w 94. minucie zdobył bramkę na 2:1, co doprowadziło do ogromnej radości w sektorze gości! Dosłownie sekundę później sędzia zakończył mecz i 50. ligowe derby zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny!

Pierwotnie derby w Legnicy miały zostać rozegrane pod koniec marca, jednak z powodu powołań zawodników na mecze reprezentacyjne, przełożono je na środę 5 kwietnia. Termin jak na wyjazd kiepski, jednak co poradzić – trzeba jechać! Zbiórkę na wyjazd planujemy tak, aby ludzie na spokojnie mogli wrócić z pracy czy szkoły. Wiadomo, wielu osobom i tak nie udało się wyrwać, ale to tylko potwierdza, że środek tygodnia to nie jest najlepszy termin na tego typu wydarzenia.

Wchodzenie na stadion odbyło się dość sprawnie i bez większych problemów. Nawet osoby spoza listy mogły się do niej dopisać i przejść przez bramki. Pod stadionem zameldowaliśmy się w okolicach pierwszego gwizdka, stąd też były osoby, które nie zobaczyły bramki na 1:0, bo jeszcze nie zdążyły wejść do sektora. Pozostałym trochę zazdrościmy 😉

Łącznie w Legnicy pojawiamy się w 213 osób, w tym delegacja naszych gorzowskich braci ze Stilonu, którym dziękujemy za dobre wsparcie! Płot ozdabiamy flagami: „Pomarańczowy styl”, „Carlsberg”, „Szlachta”, „Emigracja”, a także płótnem Stilonowców. W repertuarze wokalnym sporo miejsca zajęła obustronna wymiana uprzejmości, ale to chyba nikogo specjalnie nie dziwi. Poza tym było kilka naprawdę dobrych momentów w naszym wykonaniu, co podziałało mobilizująco na chłopaków na boisku. Ci zagrali dobry mecz, wykazali się wolą walki i w 94. minucie dokonali czegoś, co wywołało ogromną radość w naszym sektorze! Kto był – nie ma prawa żałować! Wygrana w derbach zawsze smakuje. Do tego na wyjeździe i w takim stylu – coś pięknego!

Po końcowym gwizdku był czas wspólne świętowanie z zawodnikami. Widać było, że wygrana z Miedzianką dała im olbrzymią radość! Nasz Chrobry wywalczył bardzo ważne punkty, ale trzeba iść za ciosem, dlatego w niedzielę widzimy się w Tychach! To kolejny bardzo ważny mecz dla pomarańczowo-czarnych, ale też konkretne spotkanie pod względem kibicowskim. Nie ma żadnych wymówek – w niedzielę jedziemy na Chrobrego!