28 kibiców ChG na Jasnej Górze

W minioną sobotę na Jasnej Górze odbyła się coroczna patriotyczna pielgrzymka kibiców. Podobnie jak we wcześniejszych latach, w Częstochowie nie zabrakło kibiców Chrobrego Głogów. Zapraszamy do przeczytania relacji przygotowanej przez jednego z obecnych na Jasnej Górze fanów pomarańczowo-czarnych.

VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę (9.01.2016):
9 stycznia odbyła się VIII pielgrzymka kibiców na Jasnej Górze. I tym razem nie mogło zabraknąć tam nas. W Częstochowie Głogów reprezentuje w tym roku 28 kibiców Chrobrego. Podobnie jak w poprzednim roku, pielgrzymka zgromadziła około 5 tysięcy kibiców z różnych klubów sportowych z całej Polski, a także delegacje kibiców z Węgier, Białorusi oraz Litwy. Tym razem spotkanie nawiązywało do 1050. jubileuszu Chrztu Polski i 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

Jak zawsze pielgrzymka rozpoczyna się mszą świętą w kaplicy Matki Bożej. Jesteście naprawdę kimś bardzo wielkim w Polsce, bo przecież to Wy jesteście tymi, którzy tak bardzo ukochali Polskę, to przecież Wy na stadionach mówicie o żołnierzach niezłomnych, to przecież Was można spotkać na ulicach polskich miast, gdzie opowiadacie się tak bardzo wyraźnie za Polską, za tymi, którzy walczyli o Polskę – przemówił do zgromadzonych na Jasnej Góry ojciec Jan Poteralski.

Przedstawiciel kibiców odczytał też postulaty naszego środowiska, skierowane do premier Beaty Szydło i ministrów jej rządu. Kibice wnoszą m.in. o ponowne rozpoczęcie śledztwa ws. zbadania okoliczności śmierci legendarnego kapelana Solidarności, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gruntowne zlustrowanie środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce, dofinansowanie mediów narodowych, a jednocześnie osłabienie, a potem wycofanie wpływów mediów zagranicznych, a także zwiększenia liczby lekcji historii w szkołach. Jednym z postulatów była również prośba o doprowadzenie do uznania na arenie międzynarodowej mordów dokonanych na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu, Podolu i w Galicji Wschodniej za ludobójstwo. W programie pielgrzymki kibiców znalazły się jeszcze m.in. konferencja prowadzona przez Wojciecha Sumlińskiego na temat „Mordów założycielskich III RP”, recital o żołnierzach wyklętych Pawła Piekarczyka.

Na jasnogórskich wałach odbył się też pokaz flag klubowych wszystkich przybyłych kibiców i oprawy przygotowanej przez kibiców Lecha Poznań, upamiętniającej rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956, a także 1050. rocznicę Chrztu Polski.
Dla 200 kibiców reżyser Jerzy Zalewski zaprezentował na Halach św. Józefa przedpremierowy pokaz „Historii Roja”, wersji ostatecznej długo oczekiwanego filmu, który od 4 marca wchodzi na ekrany kin. Podczas spotkania kibice po raz pierwszy prowadzili także akcję zbierania krwi. To nowość, która już na stałe wejść ma do programu corocznej pielgrzymki.

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych tego dnia na Jasnej Górze!

[light-gallery id=”61″]

Komentarze

  • #1 MZKS, 13.01.2016, godz.01:51 Edytuj

    BRAWO ! ChG !
  • #2 pom., 12.01.2016, godz.16:36 Edytuj

    http://glogow.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/ireneusz-mamrot,32029,1507849,t,id,kid.html

Dodaj komentarz

escort mersin