5 ostatnich zakończeń sezonu

W niedzielę pomarańczowo-czarni zagrają ostatni mecz sezonu na pierwszoligowych boiskach. Rywalem piłkarzy Chrobrego będzie walcząca o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej Chojniczanka Chojnice. Na dwa dni przed meczem przedstawiamy Wam krótkie przypomnienie poprzednich pięciu sezonów w uwzględnieniem ostatniej kolejki i występów naszej drużyny.

Sezon 2015/2016
Najlepszy sezon Chrobrego Głogów na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Głogowianie zakończyli ligę na wysokim 6. miejscu, a strata do trzeciej lokaty wyniosła zaledwie jeden punkt. Na zakończenie pomarańczowo-czarni grali na wyjeździe z Arką Gdynia. Spotkanie rozpoczęło się dla nas idealnie, bo już w pierwszych sekundach drogę do bramki znalazł Łukasz Szczepaniak. Gdynianie wyrównali i mecz zakończył się remisem 1:1. Arkowcy świętowali w ten dzień awans do Ekstraklasy, stąd też wysoka frekwencja na trybunach (11,5 tysiąca widzów).

Sezon 2014/2015
Pierwszy sezon Chrobrego po awansie do pierwszej ligi. W ostatniej kolejce pomarańczowo-czarni pokonali przed własną publicznością Miedziankę 3:1. Ozdobą spotkania była fenomenalna bramka autorstwa Michała Michalca, który pokonał bramkarza gości strzałem z połowy boiska! Głogowianie zakończyli sezon na dwunastym, a legniczanie trzynastym miejscu w ligowej tabeli.

Sezon 2013/2014
Pomarańczowo-czarni swój ostatni mecz rozgrywali w… przedostatniej kolejce. Wszystko to było spowodowane wycofaniem się z rozgrywek KS Polkowice. Chrobry 1 czerwca rozbił na swoim boisku Gryfa Wejherowo 4:0, natomiast niedługo później na głogowskim Rynku rozpoczęło się wielkie świętowanie! Pomarańczowo-czarni byli już pewni awansu kilka kolejek wcześniej, ale tym meczem postawili przysłowiową „kropkę nad i”.

Sezon 2012/2013
W ostatniej kolejce, 14 czerwca, wypadły nam derby z Górnikiem Wałbrzych. Kibicowsko było to bardzo ciekawe spotkanie podczas którego ultrasi zaprezentowali dwie oprawy. Pierwsza dotyczyła piwa kibiców ChG i była pewnego rodzaju reklamą złocistego trunku. Druga była już skupiona typowo na aspektach kibicowskich, a jej hasło brzmiało „Głogowska Szkoła Ultrasowania”. Szkoda tylko, że do poziomu na trybunach nie dopasowali się piłkarze, przegrywając 0:2.

Sezon 2011/2012
Chyba najmniej interesujące zakończenie sezonu w ostatnich latach. Chrobry podejmował Bytovię Bytów w mocno wakacyjnej scenerii. Na trybunach raptem 400 widzów, na boisku nic wartego uwagi. Obie drużyny podzieliły się punktami, choć dwa razy do bramki trafiali pomarańczowo-czarni. Najpierw do właściwej, a dziewięć minut później do własnej.

Komentarze

  • #1 Fanatyk, 02.06.2017, godz.16:50 Edytuj

    W tym roku znów gramy z drużyną która ma szanse awansować ale wydaje mi się, że tak się nie stanie. W Chojnicach podobno wielka mobilizacja ale myślę, że z awansu będą się cieszyć w Zabrzu!

Dodaj komentarz

escort mersin