Derby Chrobrego z Miedzią po raz 46.

Sobotni pojedynek Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica będzie 46. ligowym starciem obu zespołów i jedenastym na tym poziomie rozgrywkowym. Po raz ostatni obie ekipy spotkały się w listopadzie 2014 roku w Legnicy, gdzie padł remis 1:1. Ostatnie trzy ligowe pojedynki Chrobrego z Miedzią kończyły się takimi samymi rezultatami.

Bilans wszystkich bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla legniczan, którzy wygrywali z nami 18 razy. Dziewięciokrotnie górą byli pomarańczowo-czarni, natomiast 18 razy padał remis. Po raz ostatni Chrobry pokonał Miedź przeszło czternaście lat temu. Miało to miejsce w sezonie 2001/2002, który co ciekawe pomarańczowo-czarni zakończyli w strefie spadkowej i musieli pożegnać się z rozgrywkami starej III ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił wówczas Jarosław Helwig.

Jak to przy okazji takich pojedynków bywa, interesująco będzie również – a może przede wszystkim – na trybunach. Do Głogowa zawita grupa kibiców legnickiej Miedzi, która prawdopodobnie będzie mogła liczyć na wsparcie Śląska Wrocław czy Promienia Żary. Ostatnia wizyta kibiców Miedzianki w naszym mieście datowana jest na lipiec 2012 roku. Wówczas legniczanie zameldowali się w sektorze gości w 203 osoby. Rok wcześniej, także przy okazji Pucharu Polski, było ich 65, natomiast kilkanaście dni wcześniej, na inaugurację rozgrywek drugiej ligi, stawili się w 325 osób (w tym 12 Śląsk Wrocław).

Kolejne derby już w sobotę. Przypominamy, że zbieramy się na „Skarbku” (godz. 14:00), skąd wspólnie przemaszerujemy na stadion. DERBY DLA GŁOGOWA!

Komentarze

  • #1 stary, 04.06.2015, godz.21:17 Edytuj

    WSZYSCY DO MŁYNA,DERBY TO DERBY.BEZ PIERDOLENIA!!!
  • #2 kura, 04.06.2015, godz.12:13 Edytuj

    CHROBRY 2 CYGANIE 0 !!!!!!!!

Dodaj komentarz

escort mersin