El. MŚ 2018: Remis z Kazachstanem

Reprezentacja Polski zremisowała w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 z Kazachstanem 2:2. Pierwsze bramki w wyjazdowym spotkaniu zdobywali biało-czerwoni: najpierw na listę strzelców wpisał się Bartosz Kapustka, natomiast dziesięć minut przed przerwą podwyższył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Po przerwie trafiali już jednak tylko Kazachowie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

4 września 2016, 18:00 – Astana (Astana Ariena)
Kazachstan 2-2 Polska
Siergiej Chiżniczenko 51, 58 – Bartosz Kapustka 9, Robert Lewandowski 35 (k)

Kazachstan: 12. Stas Pokatiłow – 21. Abzał Biejsiebiekow, 6. Jełdos Achmietow (61, 23. Rienat Abdulin), 2. Serhij Małyj, 3. Aleksandr Kislicyn, 18. Dmitrij Szomko – 5. Isłambiek Kuat, 15. Maksat Bajżanow (69, 13. Azat Nurgalijew), 9. Bauyrżan Isłamchan (79, 10. Aschat Tagybiergien), 11. Sierikżan Mużykow – 20. Siergiej Chiżniczenko.

Polska: 22. Łukasz Fabiański – 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 18. Bartosz Salamon, 13. Maciej Rybus – 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 19. Piotr Zieliński, 7. Arkadiusz Milik, 21. Bartosz Kapustka (83, 8. Karol Linetty) – 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Małyj, Achmietow, Bajżanow, Chiżniczenko, Kuat, Isłamchan – Lewandowski, Zieliński, Piszczek, Glik.

sędziował: Serdar Gözübüyük (Holandia).