III liga: Stilon nad kreską

Do marca potrwa przerwa w rozgrywkach III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Występujący w niej Stilon Gorzów spędzi zimę na 7. miejscu w ligowej tabeli, mając dwa punkty nad najlepszą drużyną ze strefy spadkowej. W związku z kolejną w ostatnich latach reorganizacją lig, strefa spadkowa liczy aż jedenaście zespołów.

Stilon w dziewiętnastu spotkaniach zgromadził na swoim koncie 34 punkty, siedem mniej od liderującego Górnika Wałbrzych. To pokazuje jak wielki ścisk panuje w górnej połówce trzecioligowej tabeli. Będąca na najniższym stopniu podium Miedź II Legnica wyprzedza naszych zgodowiczów zaledwie o trzy punkty.

Jesienny bilans Stilonowców to 10 wygranych, 4 remisy oraz 5 porażek. Szczególnie dobrze zawodnicy z Gorzowa radzą sobie na własnym stadionie, gdzie odnieśli 8 zwycięstw i zanotowali jedną porażkę. Jedyną drużyną, która wywiozła punkty z terenu naszych braci jest Ślęza Wrocław. Stilon przegrał domowe spotkanie z tym rywalem 1:3, choć do przerwy prowadził 1:0.

Biorąc pod uwagę tylko mecze na własnym stadionie, Stilon to aktualnie druga siła rozgrywek. Lepszy bilans ma jedynie liderujący Górnik Wałbrzych, który wygrał u siebie 10 razy, dokładając do tego jeden remis. Nieco gorzej gorzowianom wiedzie się w delegacjach. Tam wygrali dwukrotnie, dokładając do tego po cztery remisy i porażki.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Stilonu Gorzów podczas jesieni był Paweł Posmyk, autor dziesięciu bramek. W ligowej klasyfikacji strzelców daleko mu jednak do pozycji lidera. Ta należy do Krzysztofa Drzazgi (KS Polkowice, 21 bramek), który od nowego roku prawdopodobnie będzie zawodnikiem Wisły Kraków. Łącznie gorzowski zespół strzelił w lidze 39 bramek, tyle samo co lider rozgrywek. Pod tym względem najlepsze są rezerwy Miedzi Legnica, które pokonywały bramkarzy rywali 54-krotnie.

W pierwszej wiosennej kolejce rywalem naszych zgodowiczów będzie wspomniana Miedź II Legnica. Pierwszy mecz, rozegrany na Dolnym Śląsku, zakończył się remisem 1:1.

Przed zawodnikami Stilonu Gorzów pracowita zima, a po niej ważna wiosna. Naszym braciom życzymy jak najlepszych wyników i jak najwięcej powodów do radości!

Komentarze

  • #1 wyjazdowicz, 08.12.2015, godz.16:25 Edytuj

    Był,będzie jest,Stilon ZKS!
  • #2 CHG, 08.12.2015, godz.14:09 Edytuj

    OBY DO PRZODU !
  • #3 Pomaranczowy, 08.12.2015, godz.13:29 Edytuj

    Strata nie tak duża.. Można ja odrobić co pokazał nasz sezon w którym walczyliśmy też właśnie z Górnikiem Walbrzych. Powodzenia Bracia!

Dodaj komentarz

escort mersin