Inauguracja kolejki w Bytowie

Piątkowym meczem w Bytowie pomarańczowo-czarni zainaugurują zmagania 25. kolejki piłkarskiej I ligi. Podobnie jak w przypadku Rozwoju Katowice, Bytovia jest zespołem, który mierzył się z Chrobrym w ostatnich latach. O ile pierwsze bezpośrednie starcie w tym sezonie wypadło na korzyść bytowian, to nasza ostatnia wizyta na tym terenie zakończyła się wysokim zwycięstwem 4:1.

Bytovia Bytów przeszła w ostatnich sezonach identyczną drogę, jak pomarańczowo-czarni. Nasz jutrzejszy rywal zwyciężył rozgrywki III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej 2010/2011, a w sezonie 2013/2014 zajął drugie miejsce na finiszu II ligi zachodniej. Żartobliwie można więc stwierdzić, że bytowianie są nieodłącznymi kompanami piłkarzy Chrobrego Głogów i notują sukcesy dokładnie w tych samych sezonach.

Pierwszy bezpośredni mecz w bieżących rozgrywkach rozegrano przy Wita Stwosza we wrześniu 2015 roku. Goście wywieźli wówczas z Głogowa komplet punktów, a autorem jedynego trafienia był najlepszy strzelec w drużynie, Janusz Surdykowski. Znacznie więcej powodów do zadowolenia mieliśmy po ostatniej wizycie w Bytowie. Bramki Damianów: Piotrowskiego i Sędziaka pozwoliły na przekonujące zwycięstwo 4:1. Powtórzenie takiego rezultatu jest z pewnością marzeniem wszystkich związanych z głogowskim klubem, jednak takie rozstrzygnięcie wydaje się mało prawdopodobne. Bytovia jest aktualnie sąsiadem głogowian w ligowej tabeli (wyższa lokata z powodu wygranej w bezpośrednim starciu), a na własnym obiekcie poniosła zaledwie dwie porażki, notując przy tym aż siedem remisów!

Jak będzie jutro? Przekonamy się ok. godziny 18:15! Liczymy jednak na podreperowanie bilansu punktowego!

Komentarze

  • #1 KIBOL, 08.04.2016, godz.00:02 Edytuj

    Po 3pkt JAZDA !!!

Dodaj komentarz

escort mersin