Końcówka sezonu z czołówką

Do końca pierwszoligowego sezonu 2016/2017 pozostało dokładnie pięć kolejek. Pomarańczowo-czarni mają aktualnie sześć punktów zapasu nad strefą barażową i dziewięć nad pierwszym miejscem spadkowym. Wydaje się, że przewaga jest dość solidna, jednak niczego nie można przesądzać. Zwłaszcza jeśli prześledzimy terminarz piłkarzy Chrobrego Głogów, którzy cztery z pięciu pozostałych meczów zagrają przeciwko kandydatom do awansu!

Już w najbliższy piątek do naszego miasta przyjeżdża Olimpia Grudziądz, która traci tylko trzy punkty do drugiego miejsca. W następnej kolejce do Głogowa zawitają Wigry Suwałki, a więc zespół mający w swoim dorobku 46 oczek, o jedno mniej niż grudziądzanie. Jedynym wyjątkiem będzie mecz z Bytovią Bytów. Na wyjeździe podopieczni Ireneusza Mamrota zagrają z szesnastą drużyną pierwszoligowej tabeli. Ta jednak do końca powinna grać maksymalnie zmobilizowana, bo ma jeszcze sporą szansę na uniknięcie spadku.

W przedostatniej kolejce do Głogowa przyjedzie drugie w tabeli Zagłębie Sosnowiec, natomiast sezonu zakończymy u niedawnego lidera, a aktualnie czwartej drużyny tabeli, Chojniczanki Chojnice. Jak więc widać, głogowianie mają trudną końcówkę sezonu. Tym bardziej szkoda ostatniego meczu w Kluczborku, gdzie nie udało się wywalczyć ani jednego punktu. MKS nie ma już większych szans na uratowanie pierwszej ligi, natomiast pomarańczowo-czarni, wygrywając, poprawiliby swoje położenie w ligowej tabeli.

Komentarze

  • #1 ACAB, 10.05.2017, godz.16:06 Edytuj

    Przydaloby sie wywalczyc jakis punkt dlatego powodzenia Chrobry! Widzimy sie w piatek!
  • #2 Marcin, 10.05.2017, godz.14:46 Edytuj

    Łatwo nie będzie ale wydaje mi się, że przewaga dość solidna! Myślę, że Olimpia mimo wszystko jest w naszym zasięgu ale pod warunkiem, że zawodnicy zagrają swoje i podejdą do meczu zdeterminowani! Najtrudniej będzie chyba z z Sosnowcem bo wydaje mi się, że tylko oni z tej czwórki walczą na poważnie o awans!

Dodaj komentarz

escort mersin