Licencje z nadzorem

20 czerwca Komisja rozpatrzyła licencyjne wnioski klubów awansujących z II ligi do I ligi oraz klubów III ligi do II ligi. Jednocześnie Komisja rozpatrzyła wniosek Klubu Górnik Łęczna na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018. Po przeanalizowaniu dokumentacji Komisja postanowiła:

Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym następującym Klubom:

– Raków Częstochowa,

– Odra Opole,

– Radomiak Radom.

V. Przyznać Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Puszcza Niepołomice z nadzorem infrastrukturalnym oraz z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji.

Nadzory infrastrukturalne zostały nałożone na kluby awansujące do I ligi w związku z koniecznością realizacji zaleceń modernizacyjnych wynikających z raportów z wizytacji obiektów oraz w celu zamontowania oświetlenia zgodnego z kryterium I.10 Podręcznika Licencyjnego, do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Póki co nadal nie jest znana przyszłość Ruchu Chorzów, który w zakończonym niedawno sezonie spadł z Lotto Ekstraklasy. – Jesteśmy w trakcie spłacania piłkarzom dwóch rat premii. Tyle że w przypadku dwóch kolejnych transz zamierzamy zawrzeć z zawodnikami ugody. W tym tygodniu nie mogliśmy tego zrobić, bo większość graczy jest na urlopach. Dlatego Komisja Licencyjna dała nam kilka kolejnych dni, aby załatwić tę sprawę – tłumaczy „Sportowi” prezes Janusz Paterman.

Przedstawiciele KL przystali na prośbę chorzowskiego klubu i przesunęli termin ogłoszenia decyzji z 20 na 23 czerwca. Drużyna w tym tygodniu rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Piłkarze na pierwszym treningu mają pojawić się 22 czerwca – informuje portal Niebiescy.pl

źródło: PZPN

Komentarze

  • #1 pomaranczowy chg, 21.06.2017, godz.15:35 Edytuj

    wiadomo kiedy pojawi się terminarz? czekam z niecierpliwością na mecze z Odrą Opole i Ruchem Chorzów!
  • #2 Alex, 21.06.2017, godz.14:20 Edytuj

    Raków, Odra Opole, GieKSa, Ruch (jak otrzyma licencje), Sosnowiec, Tychy - ciekawie tam na południu będzie!

Dodaj komentarz

escort mersin