Miesiąc do ligi. Kadra skompletowana?

Cztery tygodnie dzielą nas od wznowienia rozgrywek piłkarskiej pierwszej ligi. Pomarańczowo-czarni rozegrają do tego czasu jeszcze trzy mecze kontrolne, jednak sporo wskazuje na to, że klub nie będzie już wykazywał się aktywnością w zimowym oknie transferowym. Ostatnim zawodnikiem, który może podpisać kontrakt z Chrobrym wydaje się być Michał Pawlik, który grał w ostatnich sparingach głogowskiego pierwszoligowca.

Przypomnijmy: zimą kadrę Chrobrego Głogów zasiliło pięciu zawodników. Jako pierwszy kontrakt podpisał lewy obrońca Ariel Wawszczyk, który występował poprzednio w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Pozostali zawodnicy – poza Mateuszem Wieteską z Legii Warszawa – to nazwiska związane z zagranicznym futbolem. Bramkarz Anatolij Gospodinow grał wcześniej w CSKA Sofia, pomocnik Sergiej Napołow reprezentował barwy Metalista Charków, natomiast Michał Borecki był zawodnikiem Lazio Rzym. Zagraniczna przygoda młodego pomocnika dobiegła końca i teraz będzie próbował swoich sił na zapleczu Ekstraklasy w barwach Chrobrego.

„On ma taki problem, że kilka ostatnich miesięcy był bez klubu, co wciąż podczas treningów i meczów widać. Musi jeszcze trochę nadrobić, szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne i wytrzymałościowe. Niemniej muszę powiedzieć, że prezentuje się coraz lepiej i wiążemy z nim duże plany na przyszłość. To może być bardzo solidny pomocnik na pozycji sześć lub osiem” – tak trener Mamrot wypowiedział się na temat Boreckiego w rozmowie z portalem futbolfejs.pl.

Ostatnim zawodnikiem, który ma podpisać kontrakt z Chrobrym jest Michał Pawlik. 22-letni pomocnik występował w ostatnich sparingach pomarańczowo-czarnych i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Ostatnim klubem w jego CV jest Ullensaker/Kisa IL z Norwegii. Wcześniej zanotował pięć ekstraklasowych występów w barwach Jagiellonii Białystok.

Ligowe rozgrywki zostaną wznowione w pierwszy weekend marca (4-5). Pierwszym rywalem w walce o punkty będzie Znicz Pruszków. Wcześniej piłkarze Chrobrego Głogów rozegrają trzy mecze sparingowe: z Zagłębiem Lubin (12.02), Odrą Opole (15.02) oraz GKS-em Katowice (25.02).

Komentarze

  • #1 obserwator, 04.02.2017, godz.19:49 Edytuj

    Pawlik w sparingu z Rakowem u siebie wyglądał całkiem obiecująco. Mam nadzieję że podpisze kontrakt i zostanie u nas.
  • #2 Piknik, 04.02.2017, godz.18:54 Edytuj

    Na papierze wygląda to przyzwoicie, ale Borecki i Pawlik ostatnio nie grali, więc musza złapać rytm meczowy. Ja największe oczekiwania mam co do Napolowa. Licze, ze to bedzie nasz drugi Hudyma albo nawet ktoś więcej!

Dodaj komentarz

escort mersin