Odwiedzili Żyrardów

W sobotę 11.06.2016 Żyrardowie odbył się IV turniej pamięci Rafała „Ryśka” Jankowskiego, na którym także byli obecni przedstawiciele Chrobrego Głogów. Na turniej większość z nas wybiera się już dzień wcześniej, a pozostali dojeżdżają z samego rana w dzień imprezy. Łącznie w Żyrardowie meldujemy się w 14 osób. Turniej ten na stałe już wpisał się w kalendarz kibiców Widzewa i organizowany jest w mieście fanatyka któremu jest poświęcony. Na turniej już od czterech lat zjeżdżają się wszyscy kibice Widzewa z całej Polski, a także kibice z zaproszonych ekip. Do miasta leżącego pomiędzy Łodzią, a Warszawą w tym roku oprócz kibiców z Łodzi i wszystkich fan-clubów zawitali także: Chrobry Głogów, CSKA Moskwa, Elana Toruń, Karpaty Krosno, KKS Kalisz, Partizan Belgrad, Ruch Chorzów i Stal Rzeszów.

Turniej rozpoczyna się Mszą Świętą w intencji Ryśka. Po Mszy zaczyna się turniej, w którym w zmaganiach na murawie udział wzięło 28 drużyn. Naszej drużynie niestety nie najlepiej szło tego dnia i nie wychodzimy z grupy, kończąc rozgrywki na fazie grupowej. Dodać należy, że jeden z naszych zawodników popisał się jedną z najładniejszych bramek turnieju, pokonując bramkarza pięknym mierzonym strzałem nie do obrony w samo okienko z kilkudziesięciu metrów, za co zresztą został nagrodzony przez kolegę z drużyny półlitrowym pucharem 🙂 Po zaciętych pojedynkach zwycięzcą okazał się fan-club z Opatówka, który pokonał w finale Elitę Pabianic. Trzecie miejsce zajął inny fan-club Wolbórz&Sulejów pokonując ekipę z Belgradu. Po turnieju wszyscy przenieśli się do wynajętego lokalu, gdzie do późnych godzin trwała wspólna impreza. Duża część towarzystwa kontynuowała zabawę w innych częściach miasta i tak do godzin przedpołudniowych dnia następnego. Łącznie podczas trwania turnieju przewinęło się około 800 osób. Sam turniej jak co roku stał na wysokim poziomie organizacyjnym, jak i sportowym ☺ Dziękujemy Widzewiakom za zaproszenie i gościnę, a pozostałym ekipom za sportową rywalizację.

Autor: Sz.

Komentarze

 • #1 MZKS, 15.06.2016, godz.20:55 Edytuj

  Fajna sprawa. Pamiętam czasy zgody. Liczę, że Widzew szybko wróci na swoje miejsce, bo takie kluby muszą grać w ekstraklasie :) :)
 • #2 Wyspiarz, 14.06.2016, godz.21:03 Edytuj

  Stara zgoda nie rdzewieje ;) Pozdro Widzew i gratulacje z okazji awansu!
 • #3 Widzewiak, 14.06.2016, godz.16:56 Edytuj

  Pozdro Chrobry !
 • #4 RTS1984, 14.06.2016, godz.16:13 Edytuj

  No i ekstra :) Pozdrawiam cały Głogów!

Dodaj komentarz

escort mersin