Olympia Hradec Kralove – środowy rywal

W środę o godz. 16:00 zabrzmi pierwszy gwizdek w sparingu pomarańczowo-czarnych z Olympią Hradec Kralove. Podobnie jak przed rokiem, głogowianie zagrają przy WS3 z czeskim przeciwnikiem. Wówczas Chrobry Głogów pokonał u siebie FC Hradec Kralove 1:0. Za dwa dni do naszego miasta przyjedzie inny zespół z północnej części Czech.

Środowy rywal Chrobrego Głogów to klub założony w 1901 roku. Olympia do nowego sezonu będzie przystępowała jako beniaminek czeskiej II ligi, jednak musiała przenieść się do Pragi. Zwycięzca rozgrywek nie uzyskał licencji, dlatego jego miejsce zajął najbliższy przeciwnik pomarańczowo-czarnych. Do tego konieczne były zmiany, a najważniejszą z nich jest przeprowadzka do stolicy kraju.

Olympia to dla polskich kibiców przeciwnik zupełnie anonimowy i w zasadzie nie ma co się dziwić. Według danych w Internecie, klub ten rozgrywa (a raczej rozgrywał) swoje domowe mecze na mogącym pomieścić 2,5 tysiąca widzów stadionie. Niewiele mówią nam także nazwiska, które znajdziemy w kadrze czeskiej drużyny. Tu również nie ma powodów do zaskoczenia, gdyż w minionym sezonie drużyna z Hradec Kralove rywalizowała na trzecim poziomie ligowym w Czechach.

Środowy sparing będzie doskonałą okazją do zobaczenia pomarańczowo-czarnych w akcji pod wodzą nowego trenera. Później Chrobry zagra jeszcze trzy mecze towarzyskie, ale wszystkie poza Głogowem. Zapraszamy więc na środowy test-mecz. Wstęp wolny.

Stadion Olympii Hradec Kralove:

Komentarze

  • #1 Pomaranczowy, 04.07.2017, godz.11:28 Edytuj

    Ciekaw jestem czy będą jakieś różnice w grze czy trener Niciński będzie kontynuował dzieło Mamrota. Szkoda, że u nas pierwszy sparing a nie ostatni i z takim rywalem, ale nie ma co narzekać. Oby nasza gra już jutro jakoś wyglądała ;)
  • #2 Adi, 03.07.2017, godz.21:23 Edytuj

    Przeciwnik idealny na rozruch ;) Powodzenia
  • #3 MZKS, 03.07.2017, godz.16:51 Edytuj

    Rywal anonimowy ale grunt żeby gra się kleiła chłopakom!

Dodaj komentarz

escort mersin