Patriotyczny Głogów na „Łączce”

Jakiś czas temu Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów, w którym aktywnie działają też kibice Chrobrego Głogów, wybrało się na „Łączkę”, miejsce pochówku przy murze cmentarnym Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Głogowska delegacja pomagała archeologom w poszukiwaniach szczątków przedstawicieli Podziemia Niepodległościowego.

Poza pracami na cmentarzu, członkowie stowarzyszenia mieli też okazję spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, minister Elżbietą Witek czy profesorem Tadeuszem Wolszą z Kolegium IPN. Jak sami przyznają, był to dla nich wyjątkowy czas. – „Wokół archeolodzy, wolontariusze, gdzieś z boku zamyślony profesor Krzysztof Szwagrzyk. Jesteśmy świadkami czegoś niezwykłego. Odkopujemy przecież naszą ukochaną Polskę. Kawałek po kawałku, centymetr po centymetrze. Kolega z boku znalazł kawałek kości. Radość miesza się ze wzruszeniem. Odchodzi na bok, trudno ukryć emocje. Oczyszcza kość z wielką starannością jak największy skarb na ziemi. Może to Pilecki albo NIL… Ktoś inny znalazł guzik od munduru. Trzyma w ręku jak najdroższy talizman. Zebrani wokół także chcą zobaczyć znalezisko. Choć na chwile. To dla nas relikwie” – czytamy w opisie zamieszczonym na facebookowym profilu Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Poniżej zdjęcia z wizyty na „Łączce”, materiał wyemitowany w lokalnej telewizji czy rozmowa z prezesem SPG.

Kolejna wizyta na Łączce. Kolejne niezwykłe emocje. Podczas naszego pobytu "odnaleziono naszych". Wspólnie przywracamy godność Państwu Polskiemu. Nigdy tego nie zapomnimy…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów na 18 maja 2017

Patriotyczny Głogów na Łączce. Relacja w TV Master Głogów.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów na 9 maja 2017

Kliknij prawym, a następnie „Pokaż obraz”, by zobaczyć w większym rozmiarze:

Komentarze

 • #1 MZKS, 19.05.2017, godz.10:20 Edytuj

  Kawał dobrej roboty wykonują nasi Patrioci! Wielkie brawa
 • #2 fc polkowice, 18.05.2017, godz.23:28 Edytuj

  klasa! wielki podziw dla chłopaków!
 • #3 Tomek, 18.05.2017, godz.21:58 Edytuj

  Bardzo fajna inicjatywa :) Brawo ChG, brawo PG!
 • #4 Edi, 18.05.2017, godz.20:44 Edytuj

  Szacunek Patrioci!

Dodaj komentarz

escort mersin