Pierwsze zmiany kadrowe w Chrobrym

Od blisko dwóch tygodni trwa zimowe okienko transferowe, w którym kluby wzmacniają swoje kadry przed drugą połową sezonu. W pomarańczowo-czarnych szeregach doszło już do kilku zmian. Niektórzy zawodnicy pożegnali się z Głogowem, inni zaś będą występować w głogowskim zespole podczas rundy wiosennej. Poniżej krótki przegląd tego, co wydarzyło się w pierwszych dniach stycznia.

W przerwie między rundami klubowe barwy zmienił Damian Byrtek. 24-letni środkowy obrońca ma za sobą niezwykle udaną jesień, mocno przyczyniając się do tego, że głogowska defensywa była najlepsza w całej pierwszej lidze. Wysoki defensor rozegrał w minionej rundzie 19 spotkań w pomarańczowo-czarnych barwach, strzelając dwie bramki (w Nowym Sączu oraz Olsztynie). Świetna postawa zawodnika została doceniona przez lidera zaplecza ekstraklasy, Wisłę Płock. Niewykluczone więc, że już za kilka miesięcy Byrtek ponownie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wcześniej, bo już w grudniu, z Głogowem pożegnał się Mateusz Hałambiec, który występował przy Wita Stwosza przez ponad sześć lat. Pomocnik wyjechał do Anglii i po raz drugi w karierze związał się z Morpeth Town FC. Coraz bliższy transferu do Górnika Łęczna jest natomiast Łukasz Bogusławski. 22-latek był partnerem Byrtka na środku obrony, a jego postawa na pierwszoligowych boiskach została dostrzeżona przez dziewiąty aktualnie zespół ekstraklasy. Zawodnik przebywa obecnie na zgrupowaniu Górnika w litewskim Mariampolu. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostali Robert Pisarczuk oraz Igor Szopa.

Po ponad czterech latach do Głogowa powrócił natomiast Mateusz Machaj! 26-letni pomocnik grał dla Chrobrego w sezonie 2010/2011, kończąc rozgrywki jako najlepszy strzelec trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Pomarańczowo-czarni awansowali wówczas do wyższej ligi, a Machaj zaliczył przeskok o trzy klasy rozgrywkowe! Przez kolejne 2,5 roku zawodnik reprezentował barwy Lechii Gdańsk, skąd przeszedł później do Śląska Wrocław. Ostatecznie na boiskach ekstraklasy zaliczył 90 występów, co czyni go liderem w wewnętrznej klasyfikacji Chrobrego Głogów.

Dziś pojawiła się też informacja o wypożyczeniu Gracjana Horoszkiewicza. 21-letni obrońca występował ostatnio w Podbeskidziu Bielsko-Biała, dla którego zagrał jesienią cztery spotkania. Wcześniej młody defensor reprezentował barwy Cracovii, do której trafił z Herthy Berlin. Mający za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski Horoszkiewicz będzie występował w głogowskim klubie do końca sezonu 2015/2016.

Na testach w Chrobrym Głogów pojawił się natomiast inny młody obrońca, Sebastian Zieleniecki. Rówieśnik i reprezentacyjny kolega Horoszkiewicza był ostatnio zawodnikiem włoskiego US Cremonese. Do zmiany doszło również w sztabie trenerskim. Trenerem przygotowania motorycznego został 27-letni Maciej Idczak.

Niebawem kolejny przegląd ruchów transferowych pomarańczowo-czarnych.

Komentarze

 • #1 młody, 16.01.2016, godz.13:27 Edytuj

  Kibic46 zapraszam na FORUM jak i innych tu obecnych :) pozdro!
 • #2 Kibic46, 16.01.2016, godz.00:36 Edytuj

  Jak z tym Bogusławskim? W końcu w Łecznej czy nie bo nic nie ma jeszcze potwierdzonego?
 • #3 FAN, 15.01.2016, godz.01:22 Edytuj

  Będzie to również zawodnik z przeszłością ekstraklasową. Nieco starszy od Horoszkiewicza, ale sprawdzony środkowy obrońca - kończy dyrektor. Ciekawe kogo Prejs ma na myśli. Ciekaw jestem !
 • #4 MZKS, 15.01.2016, godz.00:46 Edytuj

  jak Mateusz odpali a Drewniak zostanie (na to się zanosi) to mamy konkretną drugą linię! :)
 • #5 sektor Y, 14.01.2016, godz.23:08 Edytuj

  Najtrudniej bedzie zastapić Byrtka i Bogusławskiego. Trzeba mieć nadzieję, że przez te pół roku dobrze wkomponuje się Horoszkiewicz + na przykład ten Zieleniecki. Razem grali w kadrze to może będzie jakaś nić porozumienia. A jak nie to mamy przecież Michalca a po sezonie będziemy się martwić od nowa...
 • #6 1946, 14.01.2016, godz.17:57 Edytuj

  Jak Mateusz załapie odpowiednią formę to będzie mega wzmocnienie i przebieranie w ofertach latem :D Zapamiętajcie te słowa. To zawodnik na ekstraklasę dlatego długo u nas nie pogra.
 • #7 FAN, 14.01.2016, godz.14:16 Edytuj

  Do Machaja nie jestem tak przekonany w 100%. Bardzo dobry zawodnik ale ostatnio sporo stracił przez kontuzje i nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji. Jesli jednak wróci do formy to bedzie czołowym zawodnikiem I ligi
 • #8 Obiektywny, 14.01.2016, godz.13:43 Edytuj

  Machaj tak ! Horoszkiewicz nie wiem, ale w reprezentacjach młodziezowych był chyba nawet kapitanem więc potencjał jest. Zadanie trudne bo Byrtek i Bogusławski to poziom ekstraklasy !

Dodaj komentarz

escort mersin