Podsumowanie letnich sparingów

Pomarańczowo-czarni podczas letnich przygotowań do nowego sezonu rozegrali cztery mecze kontrolne. Rywalami zawodników Chrobrego Głogów były zespoły Olympii Hradec Kralove, Cracovii, Odry Opole oraz GKS-u Katowice. W czterech spotkaniach głogowianie odnieśli jedno zwycięstwo, zanotowali dwa remisy i dwukrotnie schodzili z boiska w roli pokonanych.

W letnich sparingach nowy trener Chrobrego, Grzegorz Niciński dawał szansę nie tylko zawodnikom pierwszego składu, ale także tym, którzy dopiero wchodzą do drużyny. Zwycięstwo pomarańczowo-czarni odnieśli w pierwszym sparingu i jedynym rozegranym przy WS3. W Głogowie nasz zespół pokonał czeską Olympię Hradec Kralove 3:2.

W drugim starciu Chrobry Głogów poniósł jedyną porażkę. Rywal był jednak nie byle jaki, bo w Grodzisku Wielkopolskim głogowianie zmierzyli się z Cracovią. Mimo szybko strzelonej bramki, ekstraklasowy przeciwnik dwukrotnie znalazł sposób na bramkarza ChG i mecz zakończył się wygraną podopiecznych Michała Probierza 2:1.

W dwóch kolejnych meczach Chrobry bezbramkowo remisował. Były to jednak ważne spotkania, gdyż rywalami byli ligowi przeciwnicy – najpierw beniaminek z Opola, a następnie mająca ekstraklasowe aspiracje GieKSa. Znacznie ważniejsze będą konfrontacje z tymi zespołami w ramach rozgrywek Nice 1 Ligi, jednak sparingi to doskonałe przetarcie przed meczami o punkty.

Łącznie w czterech meczach nasz Chrobry strzelił cztery bramki, tyle samo tracąc. Ciekawostką jest fakt, że pierwotnie głogowianie mieli zmierzyć się z byłym uczestnikiem Champions League, Maccabi Hajfa. Ostatecznie doszło do zmiany rywala, a miejsce Izraelczyków zajął GKS Katowice.

Okres sparingowy za nami. Był czas na przetestowanie nowych ustawień czy sprawdzenie zawodników przymierzanych do składu. Teraz pomarańczowo-czarni mają przed sobą już tylko mecze o stawkę. Najpierw I runda Pucharu Polski, a tydzień potem ligowa inauguracja z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Poniżej skróty z wszystkich czterech sparingów:

Komentarze

  • #1 Glogowianin, 17.07.2017, godz.14:41 Edytuj

    Przyzwoicie to wygląda. Mamy młodego i ambitnego trenera, niezły skład który wiele się nie osłabił i moim zdaniem lepszego napastnika od Wojciechowskiego w osobie Trytko. Pierwsza 10 powinna w tabeli być lekko!

Dodaj komentarz

escort mersin