Poprzednie wizyty na GieKSie

W najbliższą sobotę czeka nas kolejna w ostatnich latach wizyta na stadionie GKS-u Katowice przy ul. Bukowej. Po awansie do pierwszej ligi, mieliśmy już kilka okazji, by pojawić się na tym obiekcie. Zdecydowanie najciekawsza była z pewnością wizyta z maja bieżącego roku, kiedy w sektorze gości zameldowało się 190 osób, a w przerwie miejscowi robili podchody pod naszą „Szlachtę”.

Po awansie do pierwszej ligi, pomarańczowo-czarni grali w Katowicach trzy razy. Po raz pierwszy zameldowaliśmy się na stadionie GieKSy w sierpniu 2014 roku, kiedy oba zespoły rywalizowały w Pucharze Polski. Wówczas na Górny Śląsk pojechało 72 kibiców Chrobrego. Na płocie powiesiliśmy dwie flagi, natomiast na boisku nasz zespół okazał się lepszy od miejscowych i awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Tam czekała nas potyczka z Jagiellonią Białystok, która zakończyła się zwycięstwem ekstraklasowego przeciwnika.

Po raz drugi do Katowic wybraliśmy się na początku października. Chrobry grał wówczas z GieKSą o ligowe punkty, a boiskowa rywalizacja zakończyła się remisem. Udało się nieznacznie poprawić liczbę z pucharowego wyjazdu, bo tym razem stawiliśmy się przy Bukowej w 76 osób. Dodatkowo w sektorze obecni byli sympatycy z KKN-u. Płot ozdobiliśmy trzema płótnami i staraliśmy się prowadzić regularny doping dla naszych zawodników. To w zasadzie tyle, co można napisać o tamtej wyprawie.

Zdecydowanie najciekawiej było w maju 2016 roku. Do Katowic wybraliśmy się w 190 osób (razem z nami Stilon Gorzów oraz Unia Leszno). W przerwie dwóch miejscowych „przebierańców” próbowało zerwać powieszoną od zewnątrz „Szlachtę”. Szybka reakcja sprawiła, że fana została w naszych rękach. Część osób wybiegła z sektora, jedna osoba znalazła się pod samym „Blaszokiem”, ale szybko we wszystko wmieszała się ochrona z gazem. Do końca meczu trwał już festiwal bluzgów, natomiast po wyjściu ze stadionu przegonione zostały jakieś grupki miejscowych. Generalnie była to zdecydowanie najciekawsza wizyta na obiekcie GieKSy i jest to chyba najlepsza reklama sobotniej wyprawy!

Z GKS-em Katowice nasz Chrobry rywalizował też w jednej lidze (III) w sezonie 2006/2007. Mecz w Katowicach odbył się jednak bez udziału publiczności.

ZAPISY NA WYJAZD DO KATOWIC:
– wtorek (godz. 19-20)
– środa (godz. 19-20)
– czwartek (godz. 19-20)

w siedzibie SSChG (II piętro na hali widowiskowo-sportowej), koszt 70 zł.

Komentarze

  • #1 fanatyk, 22.11.2016, godz.09:54 Edytuj

    Nie ma żadnych wymówek. Kto uważa się za kibica musi jechać do Katosów !
  • #2 MZKS, 21.11.2016, godz.20:23 Edytuj

    Mało kto spodziewał się że ostatnia wizyta na tym terenie będzie ta ciekawa. W sobotę może być podobnie tak więc jazda!
  • #3 starszy, 21.11.2016, godz.19:30 Edytuj

    Kibicowsko fajna wyprawa a i piłkarsko ważny mecz przed zimą. Zapisywać się i widzimy się w sobotę! Ave Chrobry!

Dodaj komentarz

escort mersin