Relacja: Chrobry Głogów – Miedź Legnica

Derbami z legnicką Miedzią pomarańczowo-czarni zakończyli rozgrywki 2014/2015. Wygrana w derbowym pojedynku sprawiła, że Chrobry – jako beniaminek – zajął 11. miejsce w pierwszoligowej tabeli, co należy uznać za satysfakcjonujący rezultat. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, teraz krótkie przypomnienie tego, co miało miejsce podczas sobotniego pojedynku.

Derby są przeważnie meczami, które cieszą się większym zainteresowaniem, piłkarze podchodzą do nich bardziej zdeterminowani, a szczególnego klimatu dodają żywiołowo reagujące trybuny. Tym razem było nieco inaczej. Stawką sobotniego meczu było tylko jedenaste miejsce w tabeli, a dodając do tego mocno wakacyjną pogodę (ponad 30 stopni) czy trwające święto miasta, frekwencja na stadionie nie zachwyciła. Miało to swoje przełożenie na naszą liczbę w młynie, która była niższa niż podczas poprzednich pojedynków derbowych.

Mimo, że pogoda nie zachęcała do głośnego i żywiołowego dopingu czy jakiejkolwiek formy aktywności, przez całe spotkanie wokalnie wspieraliśmy pomarańczowo-czarnych. Jak pokazał wynik końcowy, nasza pomoc okazała się skuteczna, bo Chrobry wygrał pierwsze ligowe derby z Miedzią od czternastu lat (3:1) i zakończył rozgrywki na jedenastym miejscu w tabeli. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych derbowych pojedynków, nie zabrakło wymiany uprzejmości między naszym młynem a sektorem gości. Warto dodać, że kibice Miedzi w końcu zdecydowali się pojawić na wyjeździe i odwiedzili Głogów w 175 osób, w tym delegacje Śląska Wrocław i Promienia Żary. Świetna passa wyjazdowych zer została więc przerwana! Wyjazdowa aktywność fanów Miedzianki została zresztą kilkukrotnie wspomniana odpowiednimi przyśpiewkami.

Żeby nie było zbyt nudno, grupa Ultras Chrobry przygotowała oprawę na zakończenie sezonu. W drugiej połowie pojawił się transparent z hasłem „Przepięknie jest i tylko tlenu brak” (minimalnie zmieniony fragment piosenki zespołu Lady Pank) oraz sektorówka z wizerunkiem kibica. Dopełnieniem całości były czarne balony oraz SPORA PORCJA tego co najlepsze, czyli pirotechniki. Czarne świece dymne wykonały swoje zadanie w 100%, a dodatkowo sprawiły, że spotkanie zostało na chwilę przerwane. To właśnie mniej więcej wtedy padła bramka dla Chrobrego, która podwyższyła stan boiskowej rywalizacji na 3:0 i dobiła derbowego rywala, pokazując który zespół jest zdecydowanie lepszy w tym meczu.

Dobra gra zespołu i pewna wygrana na zakończenie rozgrywek to największe plusy sobotniego meczu z Miedzią Legnica. Do nich zaliczyć trzeba również oprawę, jednak trzeba przyznać, że same derby nie miały specjalnego klimatu. Przypominały one bardziej wakacyjny mecz, w którym każdy odlicza minuty do jego zakończenia niż rywalizację dwóch odwiecznych rywali.

Sezon 2014/2015 za nami. Niebawem przyjdzie czas na podsumowania wszystkiego tego, co miało miejsce w ostatnich miesiącach. Teraz pora na zasłużony odpoczynek! TYLKO CHROBRY!

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie (fot. Pacos):

[light-gallery id=”52″]

Komentarze

 • #1 Michał, 11.06.2015, godz.09:46 Edytuj

  no to skoro tak Ci się tam podoba, to zostań i stadion omijaj szerokim łukiem :) co do wykształcenia, to mam dobrą radę. nie mierz wszystkich swoją miarą, bo niektórzy nie kończyli edukacji jak Ty na podstawówce ;)
 • #2 Marcin, 10.06.2015, godz.13:24 Edytuj

  Tak właśnie jak u "tęczusiów" z ręcznej lub na Euromasterze. Kultura przede wszystkim Michałku z niepełnym podstawowym.
 • #3 Michał, 10.06.2015, godz.11:44 Edytuj

  A ja życze Tobie żebyś się rozpędził i barana w ścianę zajeb... ciekaw jestem jak wyobrażasz sobie mecze bez kibiców z młyna gdyby faktycznie opuszczali mecze Chrobrego. Pewnie tak jak u tęczusiów z ręcznej ;)
 • #4 Marcin, 10.06.2015, godz.10:48 Edytuj

  brawo cenzorzy z młyna. dla was liczy się tylko wasze zdanie i wasza "święta" prawicowa prawda. później się dziwicie że jest w młynie mało osób jak zrobiliście sobie swój prywatny folwark. Życzę Panu Preisowi żeby wypowiedział wam wojnę a w konsekwencji liczę na to że zaczniecie strajkować i omijać szerokim łukiem mecze Chrobrego na Wita Stwosza. Będzie spokojniej i na pewno kulturalniej.
 • #5 Kali, 09.06.2015, godz.13:35 Edytuj

  Świetny wynik na koniec! Brawo Irek bo 11 miejsce mimo kontuzji to kapitalne osiągniecie!
 • #6 fanatyk7, 08.06.2015, godz.21:06 Edytuj

  SUPER! TYLKO CHG!!
 • #7 Davor, 08.06.2015, godz.16:58 Edytuj

  Brawo Chrobry ! Było dobrze. Fajna oprawa, fajny meczyk. Może faktycznie troche szkoda ze ludzi niezbyt duzo, ale widać nie było tej całej derbowej otoczki. Każdy już myslami na wakacjach ;) Pozdro!

Dodaj komentarz

escort mersin