Remis ze Stomilem Olsztyn

Pomarańczowo-czarni przywieźli z Ostródy jeden punkt. Zespół Chrobrego prowadził od 48. minuty po trafieniu z rzutu wolnego Adama Samca, jednak w samej końcówce gospodarze zdołali zdobyć wyrównującą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Teoretycznie jeden punkt na terenie szóstej drużyny ligi należy rozpatrywać raczej po stronie pozytywów, jednak pozostaje spory niedosyt, bo nasz zespół rozegrał dobre spotkanie i miał wiele szans do tego, by zdobyć kolejne bramki.

Patrząc na wyniki drużyn będących w bliskim sąsiedztwie Chrobrego, brak kompletu punktów może rozczarowywać, zwłaszcza, że gol dla Stomilu padł w 89. minucie gry, natomiast nasz przeciwnik całą drugą połowę grał w osłabieniu. Wcześniej pomarańczowo-czarni mieli kilka doskonałych okazji do tego, by podwyższyć prowadzenie. Przy wygranej Bytovii, remis ze Stomilem sprawił, że mamy obecnie dwa punkty przewagi nad strefą barażową. Gdyby jednak udało się wygrać, Chrobry wyprzedziłby w tabeli Sandecję Nowy Sącz i zbliżył się do Miedzi Legnica na dwa punkty.

Kolejny mecz naszego zespołu w sobotę. Rywalem będzie Olimpia Grudziądz.

STOMIL OLSZTYN – CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (0:1)
0:1 Samiec 48′